облрада

На Тернопільщині відбирали проекти для фінансування з Державного Фонду Регіонального розвитку

Перший етап щодо відбору проектів, які фінансуються за кошти Державного Фонду Регіонального розвитку завершився.

Цього року конкурс проходить у два етапи. Загалом на розгляд спеціальної комісії подано 279 проектів на загальну суму понад 900 млн. грн. Що ж до індикативного обсягу коштів ДФРР на 2017 рік у Тернопільській області передбачено всього 115 млн. 198 тис. грн.

За словами заступника голови керівника арарату Тернопільської ОДА Ігоря Вонса, що стосується відбору проектів, то Мінрегіоном були поставлені деякі пріоритетні моменти. Зокрема, цього року по 10% від загальних коштів повинно бути направлено на енергоефективність щодо об’єктів у галузях медицини та освіти. Ще 10% мають бути спрямовані на проекти спортивної інфраструктури і 10% – передбачено на центри надання адміністративних послуг. При цьому, серед пріоритетів були також перехідні об’єкти, які не встигли завершити у минулому році.

«Серед важливих проектів, які були подані, варто назвати будівництво веслувального каналу. Це спільний проект обласної адміністрації та міста Тернопіль. Адже 60% на цей проект передбачено із Державного Фонду Регіонального розвитку, а 40% – із бюджету Тернополя. Цей проект буде перспективним, адже він матиме вплив не тільки в масштабах області, а й усієї країни. Власне, подібний спортивний об’єкт функціонує лише в Дніпровській області. У нас буде другий. Але враховуючи те, що він буде новий і сучасний, враховуючи розташування нашої області, то його можна буде використовувати як для тренування місцевих спортсменів, так і для тренування олімпійської збірної, а також для проведення міжнародних змагань», – зазначив Ігор Вонс.

Водночас, як він зауважив, серед важливих проектів, що пройшли перший етап відбору, є реконструкція й утеплення фасаду першої гімназії у Тернополі. Також зроблено акцент на опорних школах, які мають бути не лише ефективними, а й енергоефективними, задля економії коштів на енергоресурси. Щодо спортивних об’єктів, як наголосив Ігор Вонс, то в Збаражі планується збудувати спортивний комплекс для ігрових видів спорту із глядацькими трибунами. І якщо цей проект буде користуватися популярністю і виправдає себе, то такі спортивні комплекси побудують у кожному місті.

 

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *