На Тернопільщині відтворили бій під Крутами

У місті Збараж на Тернопільщині відбулося театралізоване дійство за мотивами боїв під Крутами.

Захід приурочили до Дня вшанування пам’яті Героїв Крут.

Театралізований бій у виконанні курсантів ДНЗ “Тернопільський професійний коледж з посиленою та військовою підготовкою” відбувався під постріли гвинтівок, вибухи та національно-патріотичні пісні в сучасному аранжуванні від гурту “Стан Свідомості”.

Директор закладу Вадим Ластовицький каже, що бій під залізничною станцією Крути можна віднести до однієї з найбільш трагічних сторінок української історії.

“Ми маємо пам’ятати справжніх Героїв, маємо виховувати підростаюче покоління на їхніх подвигах. Лише тоді ми матимемо нашу Українську державу”, – наголосив Вадим Ластовицький.

У дійстві взяли участь понад 60 осіб. Серед них заступник начальника з військово-фізичної підготовки коледжу Роман Мельник, який зіграв отамана чорних запорожців. Чоловік зазначив, що це відкритий урок історії, щоб ми могли подивитися, як усе відбувалося та як мало б відбуватися за нашим правильним сценарієм.

“По-перше, ми показали Героїв Крут. По-друге, нагадали всім, що в Україні восьмий рік іде війна, щоб весь світ і наш ворог знали, що ми не здамося. Окрім того, ми показали епізодично об’єднання двох армій країни”, – розповідає Роман Мельник.

Депутат Тернопільської районної ради Володимир Бобко наголошує, що юні курсанти, студенти та гімназисти на власному прикладі показали, як треба любити і захищати свою державу.

“Кілька годин українські Герої на залізничній станції Крути протистояли банді Муравйова, яка в десять разів була численніша. Бій затримав ворога на чотири дні, за цей час було укладено Брест-Литовський мир, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності. Звитяга молодих та сильних духом крутянців, які загинули за майбутнє України, стала прикладом наслідування для сучасних Героїв. Їхній подвиг став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за державну незалежність. Пам’ятаймо Героїв, які віддали найцінніше – власні життя, за нашу Свободу та Незалежність!”, – зазначив Володимир Бобко.

Поширити:

Post Author: Diana