прапор

На Тернопільщині відзначили 79-ту річницю створення УПА

У селі Бишки на Тернопільщині 14 жовтня вшанували пам’ять захисників та захисниць України. Саме тут у 1943-1945 роках був центр визвольного руху та штаб-квартира УПА. 

Цього року минає 79-та річниця від створення Української повстанської армії, з цієї нагоди у Бишках, вже вдруге відбувся фестиваль духовно-патріотичної пісні «Бишківська звитяга». Розпочався захід зі святкової літургії та молебню біля пам’ятника Борцям за волю України, після цього на сцені фестивалю виступали церковні хори та творчі колективи.

Від імені голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка та депутатського корпусу передав вітання учасникам і гостям свята депутат Тернопільської обласної ради Володимир Мисик.

«Сьогодні в селі Бишки на Тернопільщині відбулися урочистості з нагоди 79-річчя створення УПА — організації націоналістів, яка є символом нескореності українського народу! Горджусь, що я є внуком дідуся – бійця УПА та бабусі – зв’язкової, які до смерті Сталіна відбували покарання в таборах ГУЛАГу, де на Воркуті народився мій батько!

Тернопілля у середині ХХ ст. — епіцентр боротьби українського руху опору. У Бишках дислокувалися ставка Проводу ОУН, а також штаб-квартира провідника ОУН і головного командира УПА Романа Шухевича. Понад два роки, у 1943–1945 роках, село було столицею воюючої України. Тут налічувалося 18 криївок, де перебували найвідоміші діячі ОУН. Місцеві жителі завжди відзначалися високою національно-патріотичною свідомістю», – наголосив Володимир Мисик.

Зазначимо, що у селі Бишки діє музей національно-визвольної боротьби ОУН–УПА. Тут зберігається чимало особистих речей повстанців, зброя, документи, стенди. Музей є справжнім центром національно-патріотичного виховання підростаючого покоління та неоціненною пам’ятю й історичною спадщиною.

Поширити:

Post Author: Diana