На Тернопільщині впродовж лютого зафіксовано три спалахи кишкових інфекцій у дошкільних закладах

З початку року за період з 12 по 26 лютого на Тернопільщині зареєстровано 3 спалахи кишкових інфекцій.

У дошкільному навчальному закладі №10 Тернопільської міської ради – ротавірусна інфекція, захворіло 11 дітей з однієї групи, перші два випадки були зареєстровані 12 лютого.

Відповідно до припису Держпродспоживслужби функціонування молодшої групи №1 наказом по Тернопільського дошкільного навчального закладу №10 з 19 лютого було призупинено до ліквідації спалаху.

За результатами лабораторних досліджень виявлені невідповідності вимогам ДСП 4.4.5.078-2001 взірців 5 готових страв за мікробіологічними показниками. За порушення санітарного законодавства складено протокол за ст.42 КУпАП на завідуючу дитячого закладу.

Станом на 26 лютого за повідомленням з ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» – повторних випадків не виявлено, вогнище ліквідоване. Питання  відновлення роботи молодшої групи №1 буде вирішено після перевірки виконання припису Держпродспоживслужби та отримання результатів контрольних лабораторних досліджень.

У закладі дошкільної освіти с. Джурин Білобожницької сільської ради Чортківського району – норовірусна інфекція, хворих 11 дітей однієї різновікової групи (функціонує всього одна група). За меддопомогою звернулися батьки дітей 19 лютого після 20:00.

20 лютого представники Держпродспоживслужби області та Тернопільського лабораторного центру розпочали розслідування з виїздом у заклад та забором матеріалу для лабораторних досліджень.

З приводу виявлених порушень у сфері санітарного законодавства та безпечності харчових продуктів спеціалісти Держпродспоживслужби видали припис, керівника дитячого закладу буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

На виконання припису Держпродспоживслужби функціонування закладу з 22 лютого тимчасово призупинено, за результатами лабораторних обстежень двох працівників відсторонено тимчасово від роботи.

У Тернопільському дошкільному навчальному закладі №37 Тернопільської міської ради. 23 лютого за повідомленням завідуючої дитячим садочком у вихованців різних груп після обіду виявили погіршення стану здоров’я та кишкові розлади. В той же день спеціалісти Держпродспоживслужби та ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» розпочали санепідрозслідування з виїздом у дитячий заклад з метою вжиття термінових заходів щодо недопущення розповсюдження інфекції, здійснили відбір матеріалу для бактеріологічних та вірусологічних досліджень.

Станом на 26 лютого зареєстровано 22 хворих (всі діти), з них 3 були госпіталізовані (1 дитина вже виписана додому).

23 лютого в ході перевірки працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області виявили ряд порушень, винесли припис про їх усунення. Очікуємо результатів лабораторних досліджень.

Завідуючу закладом буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

Розслідування щодо виявлення джерел та факторів передачі інфекцій, причин та обставин, що сприяли розповсюдженню інфекцій ще тривають.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *