На Тернопільщині вшановували загиблих воїнів УПА

В Урочищі Зімне біля села Бодаки Збаразького району в суботу, 22 серпня, вшановували загиблих воїнів УПА. Саме тут, у криївці між селами Лози і Котюжини Збаразького району, 1944 року полягли майже півсотні українських повстанців під час несподіваної засідки ворога.

Розпочався захід молебнем за участі архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора та священнослужителів Української православної церкви. Після молитви громадським діячам та військовослужбовцям вручили нагороди та благословенні грамоти за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом.

«Вже четвертий рік поспіль ми на цьому місці вшановуємо воїнів УПА, які загинули за Україну. Вони боролися до останнього, скріплені лише своєю вірою. Те, що про них не забули, свідчить, що ця жертва не була марною і завдяки їхній боротьбі ми маємо сьогодні Українську державу. Пам’ятаючи про їхній подвиг ми будуємо майбутнє України, адже це є той самий виховний момент для кожного українця, який свідчить про те, що Україна може бути навіть у найважчих обставинах, і не треба чекати якоїсь допомоги чи особливих умов для того, щоб будувати Українську державу», – зазначив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

Народний депутат України VII та VIII скликань Михайло Головко, за підтримки якого кілька років тому в Урочищі Зімне спорудили каплицю та відновили символічну братську могилу зазначив, що це свята земля, скроплена кров’ю відважних воїнів, які віддали своє життя за Україну.

«Здавалося, що наші хлопці не мали жодного шансу. Всередині двадцятого століття, коли наша країна була розірвана між імперіями, ніхто не вірив, що буде Україна. Але вони не побоялися, вони взяли зброю в руки та пішли захищати свою землю, свою домівку, своїх рідних та близьких. Вони розуміли і вірили, що та жертва в майбутньому не буде марною. Що якщо вони сьогодні віддадуть життя за Україну, то майбутні покоління нащадків оцінять цю жертву і збережуть Українську державу. Саме тому тепер ми теж маємо боротися, щоб жертва наших захисників на сході та жертовність воїнів УПА не була марною», – наголосив  Михайло Головко.

Наприкінці заходу присутнім показали реконструкцію бою УПА 1944 року.

Поширити:

Post Author: Diana