облрада

На Тернопільщині вшанували пам’ять Йосифа Сліпого

У суботу, 7 вересня, в селі Заздрість Теребовлянського району духовна та світська спільнота вшановувала пам’ять Патріарха Йосифа Сліпого. Цього дня 35 років тому предстоятель УГКЦ відійшов у вічність.

Без Йосифа Сліпого важко уявити національну історію Української греко-католицької церкви. У світському житті, на духовній ниві,  в тюремних казематах далекого Сибіру він боровся за незалежність УГКЦ та волю українського народу. Саме такі постаті формують нашу державу і націю. Йосиф Сліпий є прикладом великої віри, твердості й незламності духу.

У рамках заходу відбувся показ документального фільму «Блаженніший», його презентувала режисер Олена Мошинська та продюсер Павло Казанцев. Стрічка є продовженням першого фільму «Справа «Рифи», який вийшов у 2017 році до 125-ліття з дня народження Йосифа Сліпого.

Окрім того, побачив світ україномовний переклад роману всесвітньо відомого австралійського письменника Мориса Ланґло Веста «Черевики рибалки». Його представили перекладач Ірина Іванкович та директор видавництва «АРТОС» Михайло Перун. Презентації цієї книги вже відбулися 31 серпня у Римі та 5 вересня у Львові.

Поширити:

Post Author: Diana