облрада

На Тернопільщині вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Вчора 21 травня у Тернополі керівництво Тернопільської області, представники громадських організацій, держслужбовці, інтелігенція краю, духовенство, військовослужбовці, родини загиблих під час Євромайдану згадували жертв масових політичних репресій 1937-1938 років.

Цей період вважається однією із найбільших гуманітарних катастроф минулого – Україна ж зазнала невимовних втрат, адже були убиті, замордовані, відправленні у заслання кращі сини і доньки української нації.

Мітинг-реквієм відбувся біля Тернопільського музею політичних в’язнів та репресованих. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, кого не оминули ув’язнення, тортури та смерть за Україну, традиційно поклали квіти до меморіальної композиції жертвам політичних репресій.

Тернопільщина згадувала тих, хто був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадувала знищених радянською владою священників та віруючих, розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів… Це був небачений обсяг організованих репресій, що охопили всі верстви населення суспільству: від вищого керівництва до далеких від політики представників наукової та художньої еліти, селян і робітників. Пекельна доля кожного із них залишила трагічний слід в історії, та водночас обернулася полум`ям, яке загартувало українську націю.

Нагадаємо, що традиційно День пам’яті жертв політичних репресій українці вшановують у третю неділю травня. У країні приспущено державні прапори, а до стел та пам’ятників жертвам політичних репресій представники влади та жителі міста кладуть квіти.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *