облрада

На Тернопільщині встановлять пам’ятник до 100-річчя Чортківської офензиви

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, голова ОДА Степан Барна, очільники Львівщини – голови обласної ради Олександр Ганущин та ОДА Олег Синютка, голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук підписали меморандум про встановлення пам’ятника з нагоди 100-річчя наступальної військової операції «Чортківська офензива». Підписання документа відбулося за участі Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва.

Відтак сторони підтвердили, що інтересам кожної з них відповідає співробітництво щодо встановлення пам’ятника з нагоди 100-річчя військової наступальної операції Української Галицької Армії, здійсненої в період з 7 до 28 червня 1919 року. Сторони зобов’язуються спільними зусиллями встановити пам’ятник у м. Чортків Тернопільської області.

«Чортківська офензива – героїчна сторінка історії нашої держави, написана жителями західних областей. Переконаний, що до відзначення сторічного ювілею,  спорудження пам’ятника долучаться і органи влади, і громадськість», – зазначив Віктор Овчарук.

Довідково:

Чортківська офензива (іншими словами Чортківський наступ) або Червнева офензива – історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918 – 1919. 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами. І тільки зовнішні чинники та брак матеріально-технічного забезпечення врятували супротивника від воєнної поразки.

Поширити:

Post Author: Diana