На Тернопільщині є 66 протипожежних водойм

У філіях Подільського лісового офісу облаштовано 214 протипожежних водойм. Це спеціально створені гідротехнічні споруди, призначені для зберігання запасу води. Вони є важливою інфраструктурою для захисту лісів від пожеж та збереження природного середовища.

Пожежні водоймища є природними або штучними.

Природні – це річки та озера. Таких в офісі налічується 105. Зокрема 42 на Хмельниччині, 41 в Чернівецькій області та 22 на Тернопільщині. Вони обладнані пірсами для відбору води.

Для забезпечення додаткових резервів лісівники облаштовують штучні протипожежні водойми. Це можуть бути ставки, канали та інші гідротехнічні споруди. У Подільському офісі налічується 109 штучних водойм, які найчастіше розташовані в тих місцях, де доступ до природних водних джерел обмежений. Найбільше їх на Буковині – 54, на Тернопільщині 44 та 11 на Хмельниччині.

Усі протипожежні водойми облаштовані та забезпечені місцями для безперешкодного заповнення водою пожежних авто, яких у офісі 18. Також вони використовуються для поповнення пожежних резервуарів і баків. В межах трьох областей налічується майже 40 лісопожежних модулів та 71 мотопомпа – спеціальне обладнання, яке служить для видобутку води. Також є майже 1000 ранцевих обприскувачів.

Для легкого розпізнавання інфраструктури, біля кожної протипожежної водойми встановлюються відповідні знаки «Пожежна Водойма». Здебільшого купання там заборонене.

Протипожежні роблять доступ до води більш швидким і ефективним, допомагаючи зберегти цінні природні ресурси.

лісники пожежні1

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *