На тернопільських ринках здійснюють контроль вмісту нітратів в овочах і фруктах

З початком літнього періоду з’являється все більше овочів, фруктів та ягід, а відповідно і збільшується споживання даної продукції, тому, купуючи їх, споживачі хотіли б бути впевненими, що вони принесуть їм очікувану користь.

З метою недопущення потрапляння в обіг небезпечної продукції на усіх агропродовольчих ринках м. Тернополя (ТОВ Тернопільський міський ринок ЛТД, ТОВ ринок «Віп-Маркет», ТзОВПраймВест ринок «Оріон») Тернопільською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби забезпечено належне функціонування лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи.

Фахівці Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснюють посилений контроль за обігом рослинної продукції щодо виявлення перевищення максимально допустимих рівнів нітратів, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом, серцево-судинними захворюваннями, адже викликають кисневе голодування, а також особливо небезпечні для такої вразливої категорії споживачів, як діти.

Підпорядковані Держпродспоживслужбі лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках м. Тернополя акредитовані відповідно до вимого ДСТУ ENISO\IEC 17025:2019, що гарантує відповідно до вимог стандарту компетентність, неупередженість та достовірність при проведенні випробувань.

Так, протягом І кварталу 2022р. на ринках м. Тернополя не допущено до реалізації 268 кг рослинної продукції – на трьох ринках («Оріон» – 20 кг, «Віп-Маркет» –188 кг, «Тернопільський міський ринок ЛТД» –60 кг) – банани, огірки, гранати, цитрусові (виявлені невідповідності за органолептичними показниками – ознаки гниття)

Протягом квітня-червня перевищення допустимих рівнів нітратів не спостерігалось, оскільки більшість рослинних «екзотів», таких як: кавуни, дині, абрикоси, нектарини, виноград, імпортуються до нас із країн, у яких достатня кількість сонячних днів (Єгипет, Туреччина, Узбекистан, Іспанія та ін).

Також на ринку вже з’явились місцеві – полуниця, огірки, помідори, зелень, капуста, рівень нітратів у яких теж в межах норми.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *