Нардеп з Тернопільщини вважає, що Уряд має відповідати за свої вчинки

Згідно даних НБУ у 2018–2020 роках Україна має сплатити понад 16 мільярдів доларів США за зовнішніми боргами. Для повернення такої суми Уряд планує залучити нові кредити, які повертати будуть українці за рахунок податків або державного майна.

Народний депутат України з Тернопільщини, свободівець Михайло Головко каже, що державний борг лише збільшується. Про розвиток не може бути і мови, коли держава займається лише погашенням старих боргів за рахунок нових. Для зупинення безконтрольного набирання боргів Уряд повинен погоджувати отримання чергових кредитів з парламентом.

«Я пропоную, щоб ми вивели економіку з тіні, для цього потрібно ухвалити антиолігархічний пакет законів, які пропонує ВО «Свобода». А це боротьба з деофшоризацією, з виведенням коштів за кордон і валюта, яка повинна працювати, залишатися в Україні, створювати робочі місця та сплачувати тут податки», вважає нардеп.

Нещодавно свободівці зареєстрували в парламенті законопроект згідно якого Уряд має брати на себе зобов’язання за державні борги. Адже зараз якщо Прем’яр-міністр піде у відставку, то скидає з себе будь-яку відповідальність.

«Пропонуємо, щоб парламент давав дозвіл на збільшення державного боргу, як це, до прикладу, в США. Нехай спочатку Уряд прозвітує про використані кошти, а далі бере на себе відповідальність. Адже набирають боргів, а спитати нема кого», – наголосив Михайло Головко.

Поширити:

Post Author: Diana