Товари у магазинах саме цього дня розкуповують більше, ніж за цілий рік. Знижки у «чорний день» досягають небувалих масштабів, розпродажі залучають мільйони покупців.
Трохи цікавих фактів про Black Friday:
Історія самого свята почала своє існування після Дня подяки у 1996 році – перша п’ятниця. Американське національне свято подяки історично святкується четвертим листопадовим четвергом. Спочатку Чорною п’ятницею називали пробки через «свято», а пізніше – знижки.
До цього у 19 столітті американський підприємець Франклін Вулворт влаштував величезний розпродаж «Все по 5 центів». Тому багато хто вважає його прабатьком розпродажів.
Як «Чорну п’ятницю» відзначають у світі:
- Кіберпонеділок після бурхливої п’ятниці та вихідних настає ще одна подія – «кіберпонеділок». Багато IT-компаній, онлайн-магазинів пропонують додаткові знижки. Для шопоголіків цей день популярний не менше ніж Чорна п’ятниця, адже купити товар зі знижкою можна не виходячи із дому або не залишаючи робочого місця.
- Вихідний день Жителі США вважають за краще брати відпустку/вихідний день. Багато компаній спеціально влаштовують для співробітників офіційний вихідний на день знижок Чорної п’ятниці.
- За покупками як на битву Часто Black Friday закінчується справжньою битвою за знижки – люди застосовують перцеві балончики, біти, зброю.
- Вижив – працюй «Чорні п’ятниці» здобули великомасштабне охоплення у кінці 20-го століття. Популярність була настільки великою, що заважала роботі багатьох підприємств. Керівництво залякувало працівників звільненням, забороняло брати лікарняний, вихідний, відгули. Дозволялося тільки вмирати. Сьогодні з цим все набагато простіше, але є компанії, що продовжують це робити.
- Мільйонні обороти Товари чорної п’ятниці пропадають з полиць у лічені секунди. Щорічно американці роблять покупки понад $ 150 мільйонів.
- Популярні товари Блек Фрайдей Найчастіше купують смартфони, телевізори, планшети, ноутбуки, різну домашню електроніку. Найпопулярніший гаджет – смартфон.
- Черга завдовжки тиждень-два У США беруть відгул іноді за два тижні, щоб встигнути зайняти чергу. Були зафіксовані випадки розміщення наметів/лежаків біля магазину. Люди готові чергувати цілодобово, щоб встигнути забрати товар за максимальною знижкою.
- Гострі відчуття Багато зізнаються, що беруть участь у розпродажі року через інтерес до безладів, хаосу, відчуття конкуренції.
- Китайський сурогат Блек Фрайдей Уже десять років китайські продавці переймають у американців традицію щорічно влаштовувати грандіозні розпродажі в День Холостяка – 11 листопада. Цікаво, у 2016 році товарообіг у цей день досяг оборотів американського «чорного дня»! Головний недолік – підступні псевдо-знижки. Китайці підробляють ціни на своїх майданчиках, розраховуючи, що іноземці не знають які були ціни на насправді.
- Надувні знижки Деякі продавці ставлять цінники перед розпродажем із завищеною цінною, щоб, згідно з умовами Чорної п’ятниці, скинути вартість, але продати за звичайною ціною, максимально заробивши. Дивно, але люди на таке ведуться.
- Чорна п’ятниця онлайн За останні роки набирає популярності онлайн покупки через комп’ютер, смартфони. Онлайн-шопінг не тільки безпечний, але економний. На сайті магазинів можна подивитися каталог із цінами на різні товари. Знижки діють також на дитячі товари. У зв’язку з пандемією коронавірусу, останні місяці онлайн шопінг знаходиться на піку популярності, оскільки він безпечний.
- Пошукова статистика Блек Фрайдей Згідно із даними Google Trends – люди починають вводити пошуковий запит Black Friday майже за місяць до початку грандіозних розпродажів.
- Чорна п’ятниця Україна Українські магазини запозичили західну практику по влаштуванню грандіозних розпродажів/знижок у «чорний день». Тільки насправді ціни змінюються не сильно. Можливо, із часом у нас можна буде робити вигідні покупки, як закордоном.
- Ювелірна Чорна п’ятниця Незважаючи на значне зростання цін дорогоцінних металів у світі, знижки на ювелірні прикраси також будуть. Якщо хочете купити прикраси із золота та срібла, то буде відмінна можливість придбати за приємними цінами.