ліки

Національний перелік основних лікарських засобів може розширитися

Можливо у списку Національного переліку основних лікарських засобів жителі Тернопільщини зможуть побачити більше ліків.

Про те, що Міністерство охорони здоров’я України планує розширити даний список лікарських засобів, повідомили на офіційній сторінці. Наразі, проєкт постанови знаходиться на фінальному етапі погодження в центральних органах виконавчої влади.

Відтак, пропонують додати: «Холекальциферол» та «Ергокальцифеок (використовують для допомоги новонародженим при складних неонатальних випадках), «Амінокислоти» та «Жирові емульсії» (для перенатального харчування новонароджених у складних неонатальних випадках), «Метокси поліетилен гліколь-епоетину бета» (лікування методом гемодіалізу в умовах амбулаторії), «Альтеплаза» та «Норепінефрин (норадреналін)» (допомога при гострому мозковому інсульті), «Фондапаринукс»(допомога при гострому інфаркті міокарда).

З ІІ кварталу 2021 року у вартість медичних послуг, які сплачуватиме Національна служба здоров’я України в межах програми медичних гарантій, будуть входити лікарські засоби, що раніше закуповував централізовано МОЗ України, а також інші препарати для надання якісних медичних послуг відповідно до специфікацій для медичних послуг. Цим і обумовлено розширення Національного переліку», – зазначила  заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *