поліція

Не довіряйте проханням знайомих позичити кошти – це можуть бути шахраї

До працівників Відділення поліції № 3 ( м. Теребовля ) Тернопільського районного управління поліції надійшло повідомлення від мешканця одного із місцевих сіл. Особа 2002 року народження попросив розшукати невідому особу, яка його обшахраювала привласнивши його грошові кошти.
Заявник розповів деталі події. В одній із соціальних мереж йому надійшло повідомлення від знайомої з проханням поповнити мобільний рахунок її матері. Суму обумовили в 400 гривень. Коли ж потерпілий переказав кошти, зателефонував до дівчини, але вона вперше про це чула. Причина наступна – її еаккаунт взламали, про що й парубок  повідомив правоохоронців.

За даним фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Найкраще, якщо ви отримали таке повідомлення, зателефонуйте цій людині і запитайте чи надсилала вона подібне прохання.

Поради як не стати жертвою шахраїв:
– не надавайте особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті можна надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах;
– перевіряйте прохання про матеріальну допомогу, навіть якщо вони надходять з аккаунту знайомих людей.

Пам’ятайте, на ваших месенджерах повинна бути подвійна аутентифікація. Якщо у вас є підозра, що вашу сторінку “зламали”, необхідно припинити всі сесії цього месенджера на всіх пристроях. Це можна зробити в налаштуваннях.

 

Поширити:

Post Author: Автор