Небезпечні помилки водіїв взимку

Зима – досить несприятливий та небезпечний період для водіїв. Взимку кермувальникам потрібно бути особливо уважними, щоб зберегти своє авто у хорошому стані, ну і, звісно, вберегтися від дорожньо-транспортних пригод.

Автомобільні експерти назвали п’ять помилок водіїв у зимовий період.

  1. Серйозна помилка взимку – це неуважне ставлення до запуску двигуна. У морозну погоду силову установку обов’язково потрібно прогріти на холостих обертах для того, щоб загусло масло знову почало працювати як треба. Навіть в ПДР зазначено, що це потрібно робити протягом п’яти хвилин. Після цього машина продовжує прогріватися під час повільного руху. Важливо дати прийти в себе не тільки маслу, але і амортизаторам, які не можна навантажувати в повну силу в перші 10-15 хвилин руху. Терплячий прогрів при акуратною і не швидкій їзді продовжить їх термін служби.
  1. Наступна помилка – це старі двірники. Ще до початку холодів краще заїхати в магазин і придбати нові. Через реагентів над дорогою в зимовий час створюється соляний туман. Крапельки суспензії, які осідають на лобовому склі, сильно погіршують видимість. Зношені щітки з завданням справляються далеко не завжди.
  2. Ще один момент, якому слід приділити особливу увагу в зимовий час – це світлові прилади. Помутнілі розсіювачі, відбивачі, слабкі або перегорілі лампочки в темний час доби помітно знижують видимість. Це погано не тільки для власника транспортного засобу, а й для інших учасників руху, оскільки ризик ДТП з нерозбірливим авто збільшується.
  3. Четверта помилка – це недотримання дистанції. Взимку гальмівний шлях збільшується і через слизьку дорогу. Звичних 15-20 метрів до попереднього авто вже недостатньо.
  4. І небезпечною помилкою взимку є річний стиль водіння. Багато катаються в ожеледь так само, як зазвичай, з високою швидкістю, різкими поворотами. Але літні маневри в зимовий час можуть обернутися серйозними наслідками.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *