облрада

Очільник Тернопільщини провів робочу зустріч з керівниками «Тернопільтеплокомуненерго» і ПрАТ «Тернопільгаз»

Вчора, 13 жовтня, голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко провів робочу зустріч з керівником комунального підприємства теплових мереж Тернопільської обласної ради «Тернопільтеплокомуненерго» Володимиром Ковалем та головою правління ПрАТ «Тернопільгаз» Олегом Караванським.

Основною проблемою перед початком опалювального сезону є фінансово-економічний стан КПТМ ТОР «Тернопільтеплокомуненерго», ризики виникнення неплатоспроможності та появи значних касових розривів через заборгованість бюджетних установ та організацій за спожиту теплову енергію перед підприємством.

«КПТМ ТОР «Тернопільтеплокомуненерго» забезпечує теплом школи, садочки, лікарні та інші заклади. Наразі КПТМ ТОР «Тернопільтеплокомуненерго» має значну заборгованість перед ПрАТ «Тернопільгаз», основним видом діяльності якого є надання послуг з розподілення газоподібного палива через місцеві трубопроводи від місць його надходження до споживачів природного газу, — зазначає Михайло Головко. — Частину заборгованості КПТМ ТОР «Тернопільтеплокомуненерго» вирішено компенсувати під час засідання територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах. Ще з частиною заборгованості домовлено провести реструктуризацію».

Окрім того, під час зустрічі вирішили звернутися до територіальних громад Тернопільщини щодо необхідності погашення заборгованості перед КПТМ ТОР «Тернопільтеплокомуненерго», а також винести на розгляд сесії Тернопільської обласної ради питання фінансової допомоги підприємству.

«Під час засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування, архітектури, будівництва, енергетики, транспорту, дорожнього та житлово-комунального господарства КПТМ ТОР «Тернопільтеплокомуненерго» було надано погодження на укладення договору постачання природного газу з ТзОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг». Але, через дії «Нафтогаз Трейдинг» бюджетні та комунальні установи не можуть закупити газ за пільговою ціною, оскільки не мають права укладати договори без проведення тендерів, на які «Нафтогаз Трейдинг» не з’являється», — наголосив Володимир Коваль.

Також на сьогодні досі немає додаткової угоди до Меморандуму, укладеного між міськими головами, Кабінетом Міністрів України та НАК «Нафтогаз України».

«Проблеми є, і ми готові сприяти нашому комунальному підприємству у їх вирішенні в межах своїх можливостей. Також закликаю керівництво країни дотримуватися зобов’язань щодо допомоги підприємствам з постачання тепла», — додав Михайло Головко.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *