облрада

Очільник Тернопільщини взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України обговорили цілу низку питань, важливих для забезпечення життєдіяльності регіонів України.

У ході засідання обговорили наступне:

– безпекову та гуманітарну ситуацію на тимчacoвo окупованих та деокупованих територіях України;

– план відновлення енергетичної інфраструктури України, зруйнованої внаслідок терористичних атак росії;

– стан реалізації проектів з відбудови об’єктів інфраструктури у регіонах, які постраждали внаслідок російської агресії та ін.

Проголосували також за створення окремого Офісу Конгресу.

Учасниками зустрічі особисто та в онлайн-форматі стали всі члени Конгресу, які представляють як центральні органи влади, так і регіональне керівництво, голови міст, сіл, зокрема й тих, що нині тимчасово окуповані. На засіданні Конгресу також були присутні керівники та інші представники Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Офісу Глави держави, сил безпеки та оборони, а також представники держав – партнерів України.

«Рік, що минув, повністю змінив наше життя. Не стала винятком і робота органів місцевого самоврядування. Ми впевнено долаємо труднощі та знаходимо нові шляхи вирішення проблем. Для нас важливо, щоб процес децентралізації не зупинявся, адже місцеве самоврядування – це фундамент існування держави. Сподіваємося, що в цьому році ми зможемо реалізовувати ті проекти, фінансування яких було заблоковано на рівні казначейства у 2022. Тернопільська обласна рада відкрита для співпраці, ми готові вислухати думки та пропозиції кожного представника громад, і обрати найзручніший формат комунікації», – зазначив під час засідання Конгресу голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

До учасників засідання Конгресу у відеоформаті звернулися: Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Асоціації муніципалітетів Австрії, міський голова Лондона Садік Хан Аман, мер м. Графенвер Альфред Рідель та мер Парижа Анн Ідальго.

У межах засідання Конгресу відбулося позачергове засідання Кабінету Міністрів, на якому було затверджено Державну антикорупційну програму на 2023–2025 роки.

Довідково: Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України – це консультативно-дорадчий орган. Одним із основних завдань Конгресу є представництво інтересів органів місцевих та регіональних влад, зміцнення та захист інтересів органів місцевих і регіональних влад.

Поширити:

Post Author: Diana