Очільник Тернопільщини взяв участь у засіданні Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад в Дніпрі

Голова Тернопільської обласної ради взяв участь у засіданні Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося у Дніпрі під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

Михайло Головко відзначив, що діяльність таких органів як Конгрес місцевих та регіональних влад є потрібною. Адже він об’єднує представників усіх ланок вертикалі виконавчої, законодавчої влади та місцевого самоврядування і дає можливість розв’язувати ключові проблеми.

«Переконаний, сьогодні важливим кроком до набуття регіонами фінансової самостійності стане прийняття законопроектів щодо оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів, зокрема, у частині податків.

Варто звернути увагу на проект закону № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який викликає серйозне занепокоєння. Зокрема, в частині акцизного податку, який значно зменшує надходження до місцевих бюджетів і є загрозливим для розвитку місцевих громад. З місцевих бюджетів планують забирати 5% роздрібного акцизу з тютюну й перерозподіляти загальнодержавний акциз на місцеві бюджети через Державний бюджет. Як свідчить практика, це не забезпечить швидкого, реального й відповідного зарахування податку до місцевих бюджетів!», – зазначив Михайло Головко.

Очільник Тернопільщини підкреслив, що Тернопільська обласна рада неодноразово зверталася до керівництва держави, відстоюючи права та інтереси місцевих громад.

«Для нас одним із ключових пріоритетів є створення сучасної системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, та, що найголовніше, — формування спроможних територіальних громад та підтримка їхнього розвитку задля можливості надання ними якісних і доступних послуг населенню. Ми уже зверталися щодо раціонального розподілу екологічного податку між державним та місцевими бюджетами. Це стосується і законопроєкту №5600, прийняття якого загальмує, чи навіть зупинить реалізацію важливих інфраструктурних та соціально-культурних проєктів на місцях. Для громад важливо мати змогу самостійно розпоряджатися своїми надходженнями. А це можливо тільки тоді, коли податки напряму надходитимуть до місцевих бюджетів!», – наголосив Михайло Головко.

Голова облради підсумував, що, на жаль, центральні органи влади часто сприймають реформу децентралізації лише у частині надання владних повноважень, передаючи на місця щоразу ширшу відповідальність, а відтак — значне збільшення видатків, натомість, урізаючи джерела доходів.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *