Очільник Тернопільщини зустрівся з Генеральним консулом Чеської республіки у Львові

Сьогодні, 5 травня, відбулася зустріч новопризначеного Генерального консула Чеської Республіки у Львові Давіда Нови та його заступника — консула Владіміра Кадлєца з головою Тернопільської обласної ради Михайлом Головком.

«Це — перший візит пана Давіда на Тернопільщину з моменту його призначення на посаду. Насамперед, в особі Генерального консула, висловив слова вдячності Чеській республіці за підтримку України! — наголосив Михайло Головко. — Чехія надала нашій державі військову допомогу на суму майже 3 мільярди крон (близько $128 мільйонів) та стала першою країною, яка поставила Україні танки — радянські Т-72, ​​а також бойові машини піхоти БМП-1, які перебувають у її чинних резервах. Чеська республіка прийняли більше 300 000 українців, і для держави з населенням близько 10 мільйонів осіб — це досить значна цифра».

Під час зустрічі сторони обговорили питання гуманітарної допомоги від Чеської республіки внутрішньо переміщеним людям, яких в нашій області зареєстровано вже понад 90 000, третина з них — в обласному центрі.

«З 1 липня 2022 року Чехія перебирає президентство в Євросоюзі. Підняли питання щодо поглиблення співпраці між громадами Тернопільщини та адміністративними одиницями Чеської республіки, — зазначив Михайло Йосифович. — Враховуючи, що до 24 лютого цього року зовнішньоторговельний оборот Тернопільщини з Чеською республікою був незначним, так само як і внесені в економіку області інвестиції, звернув увагу на інвестиційну привабливість нашого краю і можливості використання його виробничого та експортного потенціалу».

Михайло Головко висловив пану Генеральному консулу слова вдячності за продуктивну зустріч. «Сподіваюся, що сьогоднішні напрацювання стануть доброю основою для подальшої конкретної співпраці між представниками чеських компаній та підприємствами Тернопільської області після Перемоги України!» — додав Михайло Йосифович.

Поширити:

Post Author: Diana