Очільник Тернопільщини зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом України в США

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом України в США Оксаною Маркаровою та представниками української діаспори.

Дипломатичні відносини між Україною та США було встановлено у 1992 році. Сьогодні США — стратегічний партнер України у зміцненні обороноздатності та енергетичної безпеки, залученні міжнародної допомоги для реалізації політичних, економічних і соціальних реформ. Вагомою є допомога США у відстоюванні територіальної цілісності України й протидії російській агресії.

У Посольстві для українців у США організовують культурно-мистецькі та благодійні вечори, реалізують різноманітні іміджеві проекти, допомагають з розвитком бізнесу тощо.

«Під час зустрічі ми обговорили перспективи посилення співпраці Тернопільщини із США. Навів дані щодо соціально-економічного потенціалу Тернопільської області, акцентувавши увагу на заходах, що проводяться для стимулювання економічної активності, як внутрішньої, так і міжнародної. Також окреслили можливості співпраці громад краю з американськими закладами культури, налагодження тісніших відносин у соціальній сфері, освіті й туризмі», — розповів Михайло Головко.

До слова, США є найбільшим експортером у світі та має ринок з найбільшою конкуренцією. Найперспективнішими напрямами для українських експортерів є поставки в США продуктів харчування, товарів легкої промисловості та інших галузей, які розвиваються в нашій області.

Надзвичайний Повноважний Посол наголосила на тому, що уважно спостерігає за реформами, які здійснюються в Україні. Вона зауважила, що порушені під час зустрічі питання є надзвичайно важливими та актуальними.

Окрім того, у Вашингтоні делегація українських політиків та дипломатів зустрілася з представниками діаспори. На зустріч завітали українці з 11-ти штатів.

«Ділилися досвідом, розповідали про сучасний стан справ, налагоджували контакти для подальшої співпраці, у тому числі — в бізнес-сфері. Разом напрацювали план спільної діяльності. Ми повинні об’єднуватися, адже у нас — єдина мета: мир та благополуччя в Україні, а також — добробут у сім’ях українців і в нашій країні, й в усьому світі!» — додав Михайло Йосифович.

Поширити:

Post Author: Diana