ліки

Оновлено список медикаментів, які можна отримати за програмою “Доступні ліки”

Міністерством охорони здоров’я України наказом від 30.07.2019 № 1715 (в редакції наказу МОЗ від 15.08.2019 № 1805) затверджено нову редакцію Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

Одночасно, втратив чинність наказ Міністерства охорони здоров’я України від 21 січня 2019 року № 148 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, станом на 21 січня 2019 року».

МОЗ України затвердило відповідний реєстр лікарських засобів, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою отримуватимуть в аптеках за рецептом лікаря безоплатно, або з незначною доплатою.

До оновленого Реєстру для лікування захворювань із зазначеного переліку включено 254 препарати, 78 з яких є безкоштовними. Крім цього, до нового реєстру препаратів включено 108 торгових найменувань тих препаратів, які належать до  імпортного виробництва.

Відповідно до Порядку визначення розміру реімбурсації лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 р. № 152 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 р. № 135), аптекам та аптечним пунктам дозволяється протягом 30 календарних днів з дати затвердження МОЗ оновленого Реєстру завершити реалізацію закуплених до зазначеної дати лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, відповідно до цін та у порядку, що діяли до дати затвердження МОЗ оновленого Реєстру.

Додатково нагадуємо, що починаючи з 1 квітня 2019 р. Національна служба здоров’я України здійснює реімбурсацію  лікарських засобів, відпущених за електронними рецептами, виписаними через електронну систему охорони здоров’я за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань», затверджується єдиний перелік медичних станів, для яких здійснюється реімбурсація, а саме: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальна астма.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *