З першого вересня юні мешканці Почаєва через недобросовісного орендаря можуть залишитися без приміщення для навчання.
У Почаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів не вистачає класу для розміщення 32 учнів. Одне з приміщень, яке належить навчальному закладу, раніше було здане в оренду філії Ощадбанку. Договір оренди було укладено на 35 місяців і закінчувався він ще у 2019 році. В жовтні минулого року Почаївська міська рада попередила орендаря про закінчення договору. Проте, дирекція установи в особі начальника Тернопільської філії «Ощадбанку» Ярослава Соляра просила міську раду продовжити договір оренди на час поки вони шукатимуть інше приміщення. Міська рада повіривши їм, пішла на поступки, продовживши договір оренди ще на півроку. Фактично він закінчився 1 серпня 2020 року. Проте, на сьогоднішній день, приміщення досі не звільнили, а без акту приймання-передачі неможливо почати готувати його до початку навчального року, а тому існує реальна загроза зриву навчального процесу.
Ситуацію прокоментував депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця. Він зазначив, що на сьогодні жодних підстав для користування майном Почаївської школи установою Ощадбанку немає.
«Керівництво банку мало достатньо часу, аби вивезти обладнання і звільнити приміщення, в якому має бути розміщено навчальний клас. На сьогодні, згідно чинного законодавства, ні Почаївська міська рада ні школа, не можуть продовжити договір оренди приміщення для Ощадбанку. По перше – приміщення потрібне для навчання учням школи. По друге – згідно нових змін до закону про оренду комунального майна, заборонено передавати в оренду майно, яке використовується для навчального процесу», – наголосив депутат.
Стан речей погіршує ще й те, що представники банку заявили, що виїжджаючи з приміщення будуть обдирати касетони, світильники, відріжуть опалення. Така заява державної структури виглядає не те що дивно, а навіть дико.
Директор Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Галина Гичка каже, що до 1 вересня залишилися лічені дні, а після того як банк звільнить приміщення, потрібен буде час для його відновлення.
«Нам треба буде зробити світло, стелю, самі розумієте, коли забирають касетони, що залишається. Подивитися в якому стані підлога. Після того як орендарі заберуть всі ті конструкції, які потрібні були для функціонування банку, серед яких стійки, перегородки та сейф, роботи буде чимало, бо демонтаж несе за собою руйнівні моменти», – розповідає пані Галина.
Поки що так і не зрозуміло, коли фінустанова звільнить приміщення та коли дозволить власнику підготувати клас, в якому досі зберігається майно ексорендаря, для навчання дітей. І на чому ж зупиниться керівництво Ощадбанку в бажанні напаскудити? Адже від заяв про обдирання касетонів, недалеко і до обдирання штукатурки в приміщенні, де вже за кілька днів мають сидіти за шкільними партами 32 учні.