П’ять тисяч гривень втратила тернополянка, отримавши повідомлення про допомогу від знайомої в інтернеті

У популярну аферу, коли знайомі просять перерахувати кошти в інтернеті, потрапила тернополянка, перерахувавши на банківську картку п’ять тисяч гривень. Проте згодом з’ясувалося – «допомогла» шахраям. 

Шахраї дуже часто зламують сторінки користувачів соціальних мереж і розміщують на них прохання про допомогу. У таку пастку потрапила 20-річна тернополянка. Дівчина побачила в Інстаграм про те, що у її знайомої серйозні проблеми зі здоров’ям і та благає про кошти на дороговартісне лікування. Не роздумуючи, дівчина перекинула на картку, номер якої був вказаний у пості, п’ять тисяч гривень. Лише згодом дізналася, що у колежанки все гаразд, а її акаунтом скористалися невідомі особи.

Спеціалісти Департаменту кіберполіції рекомендують проходити автентифікацію лише на офіційній сторінці соціальної мережі або в мобільному додатку та не довіряти підозрілим листам від імені адміністрації, які вимагають від користувачів дані доступу до акаунту. Це дасть змогу уберегти себе та близьких від шахрайських посягань.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, також варто знати: пароль для поштової скриньки, на яку ви реєструватимете акаунт у соціальній мережі, має бути оригінальний і складний Обов’язково створіть додаткові критерії безпеки – наприклад, прикріплення номеру телефону до акаунту; спілкуючись у соціальних мережах, не слід довіряти всім, хто захоче встановити з вами контакт. Особливо, якщо в розмові з’являються прохання, пов’язані з відправкою SMS на який-небудь номер або відправки кодів, що раптово прийшли на телефон; обов’язково оновлюйте секретні питання для відновлення паролів на важливих для вас ресурсах; не прив’язуйте до аккаунту в соціальній мережі реальну кредитку або інтернет-гаманець, якщо на них знаходяться великі суми грошей.

Post Author: Автор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *