Гаврило Іванович – науковий співробітник Кременецького краєзнавчого музею, літературознавець, краєзнавець, поета та письменник, журналіст, редактор, член Всеукраїнської спілки краєзнавців, почесний член товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, лауреат премії ім. В. Б. Антоновича в галузі краєзнавства та охорони пам’яток історії.
Прожив життя, залишивши після себе наукову спадщину для теперішнього і наступних поколінь, своїми трудами засвідчив, що тільки завдяки наполегливій праці можна здобути бажані висоти.
Народився Гаврило Іванович у с. Плесківці, на Зборівщині 28 вересня 1936 р. багатодітній родині селянина. Батько Іван Степанович (1887-1949) в нелегких умовах польської, радянської та німецької окупації Західної України прагнув дати дітям належне виховання та освіту.
У 1953-1958 рр. – навчався на історичному факультеті Львівського державного університету ім. Івана Франка. Навчаючись на старших курсах, юнак брав участь у студентських наукових конференціях, виступав із цікавими повідомленнями, рефератами.
Викладав історію у Добривідській та Горянській середніх школах. У 1962 р. пробував свої сили у Кременецькому краєзнавчому музеї, але змушений його залишити за скороченням штатів. У 1963-1969 рр. працював у Кременецькому педінституті.
Із серпня 1969 р. Г. Чернихівський трудився на ниві краєзнавства: пройшов шлях від старшого наукового співробітника, завідувача відділу до провідного наукового спеціаліста Кременецького краєзнавчого музею. Активно зайнявся пошуковою, збиральницькою та дослідницькою роботою, опанував секрети музейної справи. Його стараннями незабаром була створена заново експозиція трьох залів музею із включенням нових матеріалів, виявлених в архівах і книгосховищах Києва, Львова, Тернополя, Рівного, Луцька.
Плідно працював Г. Чернихівський і на ниві краєзнавства, брав участь у написанні історії міст і сіл Тернопільської області. Разом із цим зібрані матеріали значно поповнили експозиційні зали музею.
Результатом багаторічних пошуків і знахідок краєзнавчих матеріалів став вихід першої книжки «Кременець: путівник». – Львів: Каменяр, 1967. – 56 с.
Двадцять два роки краєзнавець пропрацював заступником начальника експедиції польових досліджень багатошарової пам’ятки археології на горі Куличівка, що на околиці Кременця. Частина віднайдених матеріалів – в експозиції музею.
За роки самовідданої праці Гаврило Іванович Чернихівський опублікував 88 наукових праць, 19 книг, монографій, більше 500 статей до енциклопедичних видань України, зокрема до «Тернопільського Енциклопедичного Словника» відредагував 7 книг, брав активну участь у відкриті 10 музеїв на громадських засадах, літературно-меморіальних музеїв У. Самчука у с. Тилявка на Шумщині та О.Неприцького-Грановського у с. Великі Бережці на Кременеччині. За його ініціативи у Кременці перейменовані 66 вулиці, встановлено 30 меморіальних таблиць, пам’ятник на могилі Г.Гордасевич тощо.
Попереду було ще багато нездійснених мрій, нереалізованих ідей. 19 вересня 2011 р., після тривалої боротьби із хворобою, Гаврило Іванович помер.