Жителі Тернопільщини опублікували в соцмережах фотографії північного сяйва, яке спостерігали ввечері 10 травня. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.
Декілька фотографій опублікувала у Фейсбуці Неля Савків.
“Наші Бережани охопило північне сяйво. Поки ми спимо — природа малює ніч і нехай вона буде спокійною!”, — написала вчора жінка.
![](https://gazeta.te.ua/wp-content/uploads/2024/05/9a00f29baa96712e.jpeg)
Північне сяйво бачили і над Тернополем. Зафіксував явище Юрій Гавриш. Він надіслав світлини Суспільному і розповів, що фото зробив на набережній Тернопільського ставу.
![](https://gazeta.te.ua/wp-content/uploads/2024/05/ba107e6faa880859.jpeg)
Про незвичні атмосферні явища вчора, 10 травня, попереджала синоптикиня Наталка Діденко.
“Очікується досить потужний геомагнітний шторм. Можливі проблеми із звʼязком, погіршення самопочуття. Цікавим чи незвичним атмосферним явищам також не дивуйтеся”, — написала жінка.
Для того, щоб спостерігати явище північного сяйва, кажуть фахівці, потрібно, щоб збіглися кілька факторів: безхмарне небо й геомагнітна буря.
Явище 10 травня також спостерігали над Харківщиною, Дніпропетровщиною, Кіровоградщиною та іншими регіонами.
Що таке північне сяйво
Північне сяйво — оптичне явище світіння окремих ділянок нічного неба в полярних районах, яке швидко змінюється. Виникає у верхніх шарах атмосфери планети під впливом потоків заряджених частинок, які магнітне поле планети спрямовує до полюсів.