Безпека в подорожі один з найважливіших аспектів гарного відпочинку. Щоб її забезпечити рятувальники постійно проводять роз’яснювальні роботи та тренування на місцевості.
У четвер, 6 серпня, на території Національного природнього парку «Кременецькі гори» на еколого-туристичному маршруті «До скель Словацького» в лісовому урочищі «Гниле озеро» для учасників інфотуру тернопільські рятувальники провели показову навчально-рятувальну операцію. У рамках спільної акції «Подорожуй безпечно» Управління туризму ТОДА та Пошуково-рятувальне відділення АРЧ АРЗ СП У ДСНСУ у Тернопільській області організували виїзний навчальний семінар з безпеки для журналістів, телевізійників та спеціалістів в туризмі. Подібні практичні заходи відбуваються в області періодично, раніше такі ж навчання провели на воді та в печері, цього разу змоделювали небезпечну ситуацію з травмуванням потерпілого в умовах гірських територій.
Спершу учасники інфотуру пройшлися мальовничими стежками еколого-туристичного маршруту, та дізнались багато цікавої інформації від працівниці парку Оксани Тимошенко. А біля скель на журналістів та менеджерів з туризму чекали рятувальники, щоб продемонструвати свою роботу в умовах надзвичайної ситуації в горах. В ролі травмованого виступив рятувальник Володимир Дмитрієнко, він за легендою впав та пошкодив спину, після чого викликав по телефону рятувальників. Для того щоб підняти потерпілого на висоту 30 м, команда професіоналів створили переправу довжиною 50 м, та за допомогою системи поліспасту підняли потерпілого на спеціальних ношах. Сам підйом тривав до 15 хв., більше часу зайняло закріплення переправи. Наші рятувальники показали дуже гарну командну роботу, вони справжні професіонали у своїй справі.
Основним завданням акції «Подорожуй безпечно» є зосередити увагу туристів на дотримані правил техніки безпеки під час подорожей та зменшення кількості небезпечних ситуацій на туристичних маршрутах. Як розповів начальник рятувального загону Сергій Яворський, завдяки тому що вони проводять якісну роз’яснювальну роботу з населенням, подібних надзвичайних випадків на Тернопіллі ще не відбувалося. Він надав ряд практичних порад для туристів та відпочивальників перед подорожами : групам потрібно подати повідомлення до рятувальної служби про час початку і завершення подорожі та маршрут, за встановленою формою за телефоном або на сторінці служби в мережі фейсбук, адекватно оцінювати свої фізичні можливості та стан здоров’я, перевірити прогноз погоди, правильно підібрати спорядження, зручний та відповідний одяг і взуття.
Тернопілля край природніх скарбів та архітектурних шедеврів, край неймовірної природи та захопливої історії. Тут прокладено безліч туристичних маршрутів та цікавих стежин. Та для того щоб подорожувати безпечно і якісно потрібно знати та дотримуватись основних правил, а в цьому приходять на допомогу такі спільні програми та акції, які проводять рятувальники та професійні туристи.
Матеріал підготувала Марина Дашкевич