Повітряна куля та драйвова музика: чим запам’ятався фестиваль лемківської культури

В небо над урочищем Бичова здіймалась повітряна куля, а в вечері гості свята танцювали під запальний гурт Rock-H (Рокаш).

З 2 по 4 серпня на Тернопільщині біля Монастириська пройшов Перший міжнародний фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини». Лемки зі всього світу та різних куточків України запалили вже традиційну, ювілейну 20 Лемківську ватру, вогонь якої підтримували протягом всього фестивалю.

В суботу 3 серпня, в основний день етнофестивалю відбулося багато яскравих та знакових подій. На території Лемківського села проходили різноманітні майстер-класи, далі на алеї були представленні райони області, відбувалися виставки, а всі бажаючі могли зробити собі фото на пам’ять на численних фотозонах.

Родзинкою «Дзвонів Лемківщини» стала кольорова повітряна куля, яку запускали на галявині, вона працювала, як ліфт піднімаючись на 15-18 метрів і опускалась в низ. Атракція була безкоштовною для дітей, 63 безстрашних маленьких повітроплавця насолодилися цією незвичною пригодою, діти були в захваті, а батьки робили пам’ятні фото на згадку. Також, під час свята, разом з батьками на кулі здійснив політ наймолодший 4-місячний лемко, як символ нового покоління.

Ввечері на гостей фестивалю чекав драйвовий гурт Рокаш, емоційні музиканти виконували пісні закарпатською говіркою, під які глядачі влаштували запальні танці.

Фестиваль «Дзвони Лемківщини» – це гарна можливість дізнатися більше про звичаї, традиції та культуру західної етнографічної гілки українського народу – Лемків та стати учасником грандіозного щорічного свята.

Матеріал підготувала Маріна Дашкевич

Поширити:

Post Author: Diana