Правоохоронці Тернопільщини фіксують порушення карантинних правил

На Тернопільщині з 21 жовтня почали діяти нові карантинні обмеження. У зв’язку з цим правоохоронці посилено контролюють дотримання протиепідемічних заходів як суб’єктами господарювання, так і громадянами.

Щоденно в області працює майже 60 мобільних груп, які перевіряють заклади торгівлі, харчування, ресторани, кафе, перевізників, ринки, громадські місця. У поліції розповідають, що за результатами проведених рейдів упродовж минулого тижня виявили 733 порушення карантинних правил: складено 172 адмінпротоколи за недотримання протиепідемічних заходів та винесено 561 постанову щодо перебування осіб у громадських місцях без захисних масок.

Адмінпротоколи складали переважно стосовно юридичних осіб. Ідеться про ч. 1 ст. 44-3 “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення. За таке порушення передбачено накладення штрафу: на громадян – від 17 до 34 тисяч гривень, на посадових осіб – від 34 до 170 тисяч гривень. Штраф за порушення маскового режиму становить від 170 до 255 гривень.

Також з минулого тижня поліцейські посилили контроль за пасажирськими перевезеннями міжобласного сполучення. Рейдові групи перевіряють наявність у пасажирів та водіїв документів, які підтверджують COVID-безпечність.

Відповідно до внесених змін до постанови № 1236 від 20 жовтня, штрафи за відсутність “ковідних” документів під час автоперевезення платитимуть пасажири. Раніше така відповідальність покладалася на перевізника. Це стосується правил регулярних та нерегулярних автоперевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. Водночас перевізник зобов’язаний поінформувати пасажирів про те, що в них має бути один із необхідних документів: сертифікат про щеплення або довідка про негативний тест на COVID-19. Проте під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

Поширити:

Post Author: Diana