Питання реєстрації у Тернополі: публічне чи особисте?

«Прописка та довідки у Тернополі: перехід від паперів до сучасних технологій», – саме ця тема зібрала у Тернополі експертів з цього питання, які обговорили можливість створити єдиний електронний реєстр з даними мешканців територіальної громади для оперативного отримання цієї інформації державними органами.

Ініціатором обговорення даного питання стала експерт Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ», представник громадської спілки “Рада бізнесу Тернопілля” Катерина Кондратюк. Пані Катерина стверджує, що стояння в чергах за довідками це пережиток минулого та створює навантаження на працівників, які видають ці документи. Вирішення цієї проблеми – переведення видач довідок в інтернет-режим.

За словами керівника відділу реєстрації проживання особи Управління державної реєстрації Тернопільської міської ради Антона Горохівського, створення такого реєстру призупинить роботу , адже на його наповнення потрібен час.

«Реєстр територіальної громади є передбачений, він є створений на сайті Державної Міграційної Служби. Ми хочемо його вести, ми зареєструвалися в ньому, наші працівники мають електронні цифрові підписи. Однак є функціонал, який передбачений порядком ведення цього реєстру територіальних громад і станом на сьогоднішній день є таким, яким для нас є статистичною проблемою. Тобто ми провели реєстрацію людини і потрібно сідати і вносити ці відомості в електронний реєстр, а це суттєво призупиняє роботу. Тобто ми маємо вирішити, чому надати перевагу, вносити відомості в реєстр і нехай люди стоять в чергах, чи ми будемо реєструвати і надавати людям послуги, щоб якомога більша кількість людей змогли їх отримати», – каже Антон Горохівський.

Проте, як нам стало відомо Катерина Кондратюк не спроста підняла таке питання. Жінка таким шляхом хоче вирішити свої приватні питання. Адже пані Катерина є власницею двох квартир у Тернополі та має велику заборгованість по оплаті комунальних послуг за них. А саме по одній – 23480,98 та по іншій – 11571,93. Така заборгованість ускладнює життя жінки, аджещоб взяти будь яку довідку для неї є проблемою не черги та бюрократія, а чергове нагадування, що потрібно оплатити борги, адже вона нічим не відрізняється від звичайних тернополян, які своєчасно оплачують за комунальні послуги.

Також з наших джерел стало відомо, що підприємство яке надає комунальні послуги готує позов до суду по відшкодуванні заборгованості. Саме тому пані Катерина маючи дві квартири і не маючи бажання за них оплачувати так сполошилася піднявши питання на загал, мотивуючи його турботою про громадян, забувши вказати, що передовсім турбується про себе.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *