Роботодавці Тернопільщини шукають працівників на 1340 вакансій

За 9 місяців 2021 року в місцевих підрозділах служби зайнятості Тернопільщини соціальними послугами зі сприяння у працевлаштуванні скористалися 32,5 тис. осіб, з них 25,4 тис. були визнані безробітними через відсутність прийнятних пропозицій роботи (торік – на 4,5% менше).

На Тернопільщині, порівняно з таким же періодом минулого року, на 35,2% зменшилася потреба в робочій силі. Служба зайнятості області оперувала інформацією про наявність 11,2 тис. вільних робочих місць, з них 5,6% із заробітною платою вищою від середньої по області, 45,6% – з мінімальною з/п.

Цьогоріч змогли знайти роботу більше 8 тис. краян, з них 39 – з компенсацією роботодавцям витрат єдиного соціального внеску, одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 4 безробітних, 56 – уклали контракт на проходження військової служби. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру було залучено 1033 особи, після їх завершення 433 – працевлаштовані на постійні місця праці.

Профпідготовкою та підвищенням кваліфікації було охоплено 1567 безробітних; 1486 – його завершили, з них 98% вже працевлаштувались. Також, 19 краян отримали безкоштовні ваучери на оплату навчання; 5 осіб підтвердили результати неформального навчання за професією кухар на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Станом на 1 вересня неукомплектованими залишалися 1340 вакансій. Найбільше шансів знайти місце праці мали вчителі та асистенти вчителів, водії, кухарі, продавці, підсобники, вихователі, офіціанти, медсестри, електромонтери, пекарі. Сталою залишається потреба у лікарях (офтальмолог, анестезіолог, загальної практики).

На початку вересня ц.р. за допомогою обласної служби зайнятості роботу шукали 8,7 тис. безробітних. Із них 60,3% – жінки, 26,4% – молодь віком до 35 років, більше половини – жителі сільської місцевості, 30,8% – особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 1195 – колишні працівники РДА та місцевих рад, 147 – демобілізовані учасники АТО.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *