Рятувальники Тернопільщини підбили підсумки своєї роботи за минулий рік

Вчора, 30 січня, відбувся брифінг за участі начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктора Маслея. Керівник пожежно-рятувальної служби області підвів підсумки роботи пожежно-рятувальної служби за 2018 рік та проінформував про актуальні завдання щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки краю в 2019 році.

Зокрема, Віктор Маслей повідомив, що впродовж 2018 року забезпечено оперативне реагування на 6 класифікованих надзвичайних ситуацій (1 – місцевого рівня та 5 – об’єктового рівня). В населених пунктах та на об’єктах суб’єктів господарювання зареєстровано 1 тис. 336 пожеж, ще 413 пожеж, на загальній площі 284,5 га, зафіксовано в природних екосистемах. Внаслідок пожеж загинули 49 та одержали травми 30 осіб. Пошкоджено 566 будівель та 108 одиниць техніки.

Серед основних причин виникнення пожеж – необережне поводження з вогнем (763 випадки), порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок (327), порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей (130) та дитячі пустощі з вогнем (16 випадків). Загальна сума матеріальних збитків від пожеж у 2018 році склала 148 млн. 765 тис. грн.

Під час гасіння пожеж, ліквідації наслідків аварій та проведення аварійно-рятувальних робіт врятовано 371 людину, у тому числі 90 дітей. А також  796 будівель, 71 одиницю техніки,  396 га лісових насаджень та 454 га сільськогосподарських посівів – всього матеріальних цінностей на суму понад 205 млн. грн.

Неспокійним рік видався й для піротехнічного підрозділу Управління, який на протязі 2018 року 271 раз залучався до проведення робіт із розмінування. Фахівцями-піротехніками обстежено близько 29 га території, виявлено та знищено 1018 вибухонебезпечних предметів різного типу (артилерійські снаряди, мінометні міни, ручні гранати, авіаційні бомби, інженерні міни, тощо).

Розповів начальник Управління й про роль підрозділів місцевої пожежної охорони Тернопільщини. Він наголосив, що створення місцевих пожежних команд це вимога сьогодення, адже саме у віддалених населених пунктах проблема захисту від вогню набуває особливої гостроти й аби забезпечити надійний протипожежний захист сільської місцевості, необхідно, щоб у кожній територіальній громаді діяли місцеві протипожежні формування, за прикладом розвинутих європейських держав. Віктор Маслей повідомив, що на сьогодні в області функціонує 37 місцевих та 2 добровільні пожежні команди, де несуть чергування 166 осіб на 44 пожежних автомобілях. А у 2018 році в області заступили на чергування ще 5 підрозділів: 4 місцевих пожежних команди – в селах Нижчі Луб’янки Збаразького, Завалів Підгаєцького, Загір’я та Мильне Зборівського районів і 1 добровільна пожежна команда в с. Лопушне Лопушненської ОТГ. Також у році, що минув проведено реконструкцію та відкрито оновлені пожежні депо в с. Ласківці Теребовлянської ОТГ та с. Більче-Золоте Більче-Золотецької ОТГ.

Під час брифінгу, було обговорено чимало інших питань. Підводячи підсумок зустрічі, керівник обласного Управління ДСНС підкреслив пріоритетність розвитку пожежно-рятувальної служби та покращення матеріального-технічного забезпечення рятувальників, а також роль модернізації пожежно-технічного озброєння та впровадження новітньої техніки й обладнання, з метою створення в Тернопільській області сучасної моделі цивільного захисту.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana