Серце України у надійних руках

Кажуть, коли людина талановита, вона талановита у всьому. Галину Киричук шумчани знають як професійну журналістку, яка багато років очолювала інформаційний центр «Новини Шумщини».

Минулого тижня наша колега, Заслужений журналіст України, відкрила для земляків ще одну грань свого таланту – запросила на першу персональну виставку вишитих картин, яку організували у Шумському краєзнавчому музеї.

«З Україною в серці» – під такою назвою відбувся анонсований захід. І ця назва справді велемовна – вона до деталей передала тематику творчих робіт Галини Киричук. Адже усі вишиті картини розповідають про рідну землю, прославляють її красу, незламність і волю.

Кожна із робіт по-своєму особлива. Деякі з них – доволі актуальні, як ось «В надійних руках». Галина Григорівна розповіла, що присвятила її нашим відважним захисникам із ЗСУ, які боронять Україну і виборюють Перемогу.

Або лелеки, які летять над пшеничними ланами – поля зображені у вигляді вишиванки, і це доволі символічно.

Галина Киричук розповіла, що вишиває недавно – з 2018 року. І це захоплення має свою історію. Саме тоді її син Василь Киричук добровільно пішов боронити Україну під час АТО. Рідним нічого не сказав.

– Я тоді дуже переживала, плакала, не спала ночами та не знала, де себе подіти, – розповідає пані Галина. – Тоді почала багато читати. І якось у руки потрапив журнал про вишиття. Тоді й вирішила і собі цим зайнятися.

Галина Киричук каже, що це дуже заспокоює, розслабляє, відвертає від тривожних думок. На сьогодні у її творчій добірці є чимало робіт. Тому й виникла така ідея у працівників культури організувати виставку вишитих картин.

Пані Галина, крім того, ще займається волонтерством. Зокрема, опікується молодим воїном-захисником. Коли розпочалася повномасштабна війна, харків’янин Вадим відвіз маму за кордон, а сам повернувся, щоб боронити рідну землю від російського окупанта. Почав звертатися у військкомати. Але 22-річного юнака, який ніколи не служив в армії, не брали. Потрапив у Шумськ і звідси пішов добровольцем.

На вулиці випадково зустрілися із Галиною Киричук – юнак шукав, де залишити свого автомобіля. Познайомилися. Залишив у пані Галини все – речі, авто, документи, а сам пішов боронити Україну. Був у різних місцях, зокрема, воював на Донеччині та Запоріжжі.

До речі, якраз у той день, коли Галина Киричук презентувала свої роботи на виставці, Вадим одружувався. Обіцяв разом із молодою дружиною приїхати у Шумськ у кінці місяця – якраз матиме відпустку.

Жінка каже, що вважає Вадима своїм названим сином. На жаль, два роки тому вона поховала свого єдиного сина Василя. Підтримкою  є онуки, яким радіє – Аліні (уже одружена, мешкає із чоловіком в Івано-Франківську), двійнятам Максимові та Михайлику, і найменшій онучці Діанці.

На відкриття виставки прийшло чимало шумчан. Усі зацікавлено слухали авторку робіт і  запитували про нюанси створення картин. Директорка музею Лариса Колесник розповіла, яке значення має вишиванка у житті української жінки, Зоя Токарська подарувала пісню, а Мар’яна Задачіна – вірш. І всюди – один мотив: Україна!

Усі, хто бажав, могли привітати Галину Киричук із такою значною подією у її житті. Приєднався до щирих зичень і наш невеличкий колектив інформаційного центру «Новини Шумщини». Радіємо, що Галина Григорівна, попри усі випробування, знаходить у собі сили для творчості та дає можливість шумчанам насолодитися своїми талановитими творчими роботами. То ж хочемо щиро побажати, щоб у житті нашої колеги було багато тепла, любові та позитиву. І нехай ці добрі емоції лягають на полотно новими барвами та мотивами. І хай буде там завжди багато місця для України. Бо буде Перемога, і життя триватиме.

Алла ОМЕЛЬЧУК

киричук1

киричук 2

Поширити:

Post Author: Diana