Шахрайські пастки на кожному кроці. Начуваймося!

Аферисти масово розповсюджують повідомлення у соціальних мережах та месенджерах про можливість отримання грошової допомоги в межах програм єПідтримки, «Дії», допомоги від ЄС, від представників ООН, різних програм міжнародних організацій та благодійних фондів. Люди, не перевіривши інформацію, потрапляють в пастки аферистів.

За допомогою до поліцейських звернулась 62-річна жителька Тернопільського району. Як з’ясувалося, заявниця в мережі побачила оголошення «Допомога від ООН кожному громадянину України». Жінка зайшла за посиланням, вказала свої анкетні дані та пароль банківського додатку. Опісля їй надійшло повідомлення про списання 14 тисяч гривень.

За фактом шахрайства слідчі розпочали кримінальне провадження. Щоб розпізнати ось такі злочинні посягання та вберегти свої кошти, варто пам’ятати наступні поради правоохоронців.

Не довіряйте оголошенням в соцмережах та повідомленням, які надходять на мобільний та обіцяють будь-які виплати.

Не переходьте за посиланнями, які надходять вам у повідомленнях. Не вводьте реквізити та конфіденційні дані платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах. Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел. Якщо оформляли допомогу, очікуйте сповіщення про нарахування в застосунку вашого банку або на порталі чи в застосунку «Дія».

А ще працівники обласної поліції закликають обачно поводитися зі своїм мобільним телефоном. Більшість людей і не задумуються над тим, що номер телефону можуть привласнити побічні особи. Тож варто розібратися, як це може статися і які наслідки мати.

Запам’ятайте: віддалену заміну SIM-карт зловмисники застосовують для отримання доступу до фінансових номерів телефонів і подальшого привласнення грошей із ваших банківських рахунків.

Як це відбувається? Вам телефонують кілька разів від імені служб таксі або різних організацій та схиляють, щоб ви перетелефонували. Далі – замовляють в оператора послугу відновлення SIM-карти, використовуючи для ідентифікації абонента номери телефону, з яких раніше телефонували. Інколи зловмисники навіть перераховують незначні суми коштів на ваш мобільний рахунок, аби точно знати дату останнього поповнення рахунку.

Якщо ви помітили підозрілі ознаки, негайно повідомте про це оператора стільникового зв’язку.

Аби захиститися від таких шахрайських схем, варто дотримуватися цих рекомендацій:
– забороніть віддалену заміну SIM-картки або перейдіть на контрактне обслуговування у мобільного оператора;
– використовуйте лише офіційний застосунок свого банку;
– регулярно переглядайте історію транзакцій;
– не проводьте платіжні операції з чужих пристроїв.

Ще раз нагадуємо, яку інформацію не можна передавати стороннім:
– PIN-код, CVV та термін дії банківської картки;
– коди з SMS, що можуть використовуватися для підтвердження транзакцій;
– пароль від онлайн-банкінгу або коди із SMS від оператора

Для платежів в Інтернеті краще мати окрему картку із встановленими лімітами на оплату.

Не дайте шансу шахраям ошукати вас!

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana