Що пропонує змінити в держбюджеті на наступний рік нардеп з Тернопільщини?

Вчора, 2 жовтня, народний депутат України з Тернопільщини Михайло Головко провів брифінг щодо запропонованих змін до держбюджету-2019.

За словами свободівця, бюджет-2019 — бюджет бідності, зростання тарифів та занепаду економіки. Судячи з пояснень про призначення коштів на деякі міністерства і структури цей бюджет можна назвати закритим і незрозумілим.

«Загалом, здається враження, що бюджет написаний під диктовку в угоду МВФ. На наступний рік припадає піковий період повернення боргів. Інфляція у 7,4% — чергова популістська заява. Минулорічна заявлена інфляція по факту ми отримали вдвічі більшу на рівні 12-13%. Не видно економічних підстав її зменшення. Адже потрібно буде виплачувати державний борг. В проект бюджету не закладені надходження від конфіскації активів корупціонерів: видатки на боротьбу з корупцією збільшується, а надходження від конфіскації активів корупціонерів прямують до нуля», – каже нардеп.

Депутат заявляє, що замість покращення матеріального становища, українці отримають зовсім протилежне.

«Ціна на газ ростиме, як того і вимагає МВФ. В проекті бюджету закладено зменшення витрат на субсидії до 55,1 млрд грн. Така ж сума була закладена і на цей рік, але потім вирішили збільшити до 71 млрд. Також планують скоротити субвенції місцевим бюджетам на пільги і субсидії».

Михайло Головко подав поправки до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (реєстраційний номер № 9000), завдяки яким соціальна відповідальність має бути перекладена з українців на олігархів. Також подана поправка передбачає збільшення фінансування освітньої галузі в 2020 році до 82,5 млрд. грн., а в 2021 році – до 91,5 млрд.грн.

«В поданих поправках до проекту держбюджету 2019 передбачено також виділення додаткових коштів на галузь медицини, де передбачається збільшення фінансування галузі до 65 млрд. грн., з них медичну субвенцію пропонується збільшити на 6 млрд. грн., на 300 млн. збільшити кошти на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань до цієї категорії зокрема відноситься інсулін для хворих цукровим діабетом) ( в проекті закладено 250 млн. грн..), а також додатково виділити 1 млрд. грн. на пілотний проект розвитку екстреної медицини в декількох областях України, до яких відноситься і Тернопільська область (в проекті передбачено лише 922,5 млн. грн.). Подані поправки до проекту бюджету передбачають також і виділення додаткових коштів для потреб сільського господарства, сферу оборони, розвиток кооперативного руху, молодіжного кредитування, виплати при народженні дитини», – зазначив народний депутат від ВО «Свобода».

«Зрозуміло, що подані поправки не вирішать усіх проблем України, не покращать кардинально матеріальне становище лікарів, освітян чи військовослужбовців. Однак, їх прийняття дозволить покінчити з ганебним явищем невиплати заробленої чесною працею заробітної плати освітянам та лікарям, дозволить підтримати належним чином аграріїв та забезпечить обороноздатність України хоча б на мінімально необхідному в умовах гібридної російсько – української війни рівні, – каже Михайло Головко.

Поширити:

Post Author: Diana