Що приховує реформа децентралізації?

Одним зі стратегічних завдань адміністративної реформи для нинішньої влади є розкол Галичини. Про це заявив народний депутат України VII та VIII скликань Михайло Головко.

«Наша область завжди була «незручною» для столичної влади. Тернополяни дуже патріотичні, а на території краю є дві українські святині, що само по собі створює певний дискомфорт для можновладців. Крім того, область є аграрною, великих промислових підприємств у нас немає, отож, певною мірою дотаційною. Тому, очевидно, за кінцеву мету обрано ліквідацію Тернопільської області.

Саме для цього й ухвалене рішення про зменшення кількості районів до трьох, а фактично до двох. Тернопільський район, як ми розуміємо, буде не зовсім повноцінним — фактично без центру. Називати Тернопіль районним центром — просто смішно. А поділ на два інші райони дасть змогу простіше приєднати їх до сусідніх адміністративних територій», – наголосив політик.

Також він зазначив, що ліквідації сприяють й перенесення держструктур.

«Поступово у нас не залишиться жодної автономної державної інституції і «голу» область, звісно, розформувати буде простіше.

Вважаю, що загалом вся реформа децентралізації, розпочата ще за президентства Порошенка, сприяє поступовому знищенню громад. Ми бачимо, що під яскравою вивіскою впроваджують явища, які матимуть важкі наслідки. Місцевим громадам передані широкі повноваження, у тому числі й щодо фінансового забезпечення соціальних структур, а більшість податків усе одно прямує до Києва. Таким чином стимулюють закриття в громадах шкіл, лікарень та інших соціальних об’єктів, що призведе до неминучого занепаду.

Наведу приклад: нині під яскравою обкладинкою запроваджується онлайн-навчання. Пізніше на цій хвилі «виявиться», що нам не потрібно стільки шкіл і вчителів. У підсумку це обернеться повною катастрофою освіти. І схожі явища спостерігаємо й в інших соціальних сферах. А тому, якщо суспільство не прокинеться і не дасть гідну відсіч, то дуже швидко відчуємо непоправні негативні наслідки», – каже Михайло Головко.

Екс-нардеп наголошує, що глобальна відповідальність лежить на президентові, Верховній Раді та урядові, який вона формує. Однак сприяє їм і пасивна позиція місцевої обласної влади, не кажучи вже про народних депутатів від Тернопілля, які могли б бодай докласти зусиль, щоб райони сформували хоча б на території їх п’яти виборчих округів, але цього не сталося.

«Вважаю, що три, а фактично, як я казав раніше, два райони — дуже мало. За базову кількість необхідно було брати 7-8 районів, які можна було укрупнити до 5-6, але ж не так, як це зробили», – додає пан Михайло.

Поширити:

Post Author: Diana