місяць, затемнення

Що тернополяни можуть побачити в нічному небі

Сьогодні, 31 жовтня, у всьому світі можна буде побачити рідкісне астрономічне явище – блакитний повний місяць.

Блакитний Місяць — це дуже рідкісне астрономічне явище, яке трапляється кожні 2,5 роки (востаннє ми могли ним милуватися 31 березня 2018 року).

Сьогоднішня «повня» буде особливою, оскільки побачити її можна буде в усьому світі. Востаннє подібне явище мало місце у жовтні 1944 р. За словами астрономів, ще один такий повний місяць може відбутися лише у 2039 році.

Також 31 жовтня відбудеться ще кілька цікавих астрономічних подій. Зокрема, можна буде спостерігати протистояння Урана. На нього чекають о 19 годині за київським часом. Фахівці називають цю планету «осінньою» через її неспішний рух на тлі сузір’їв. Крім того, в цю пору Уран більший і яскравий, на відміну від інших сезонів року. Найчастіше Уран можна спостерігати неозброєним оком, але в цьому році поряд з ним буде знаходитися Місяць, який сильно засвічує планету, тому розглянути небесне тіло буде можливо тільки в телескоп.

Любителів астрономії також зацікавить метеорний потік із сузір’я Оріона. Спостерігати потік Оріонід можна буде аж до 7 листопада, а після цієї дати його інтенсивність зменшиться.

А наприкінці наступного місяця, 30 листопада, жителі Землі стануть свідками місячного затемнення, яке буде останнім у 2020 році.

Поширити:

Post Author: Diana