22 січня 1919 року – день ухвалення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Ця дата навічно вкарбувалася в історію нашої країни величним національним святом – Днем Соборності України.
З нагоди 102 річниці з Дня Соборності України, у селищі Підволочиськ, що на Тернопільщині, відбулися урочисті заходи з нагоди свята.
Спершу, у центрі селища, сформували колону, взявши два стяги – синьо-жовтий та червоно-червоний і вирушили пішою ходою на міст через річку Збруч, який знаходиться на межі Тернопільської та Хмельницької областей.
На мості відбулася символічна зустріч між делегаціями з Тернопільської та Хмельницької областей. Жителі сусідніх регіонів обмінялися короваями та з’єднали синьо-жовтий прапор.
Згодом розпочалася концертна програма і завершилося свято реконструкцією історичної битви між петлюрівцями та більшовиками.
Участь у святкових заходах взяв голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.
«Більш, ніж сто років тому, вперше за багато століть, усі українські землі об’єдналися у межах єдиної держави, – наголосив Михайло Головко. – На Софійській площі у Києві під єдиним прапором стали люди, об’єднані розумінням того, що тільки соборний народ є нацією, запорука існування якої – незалежність та суверенність. І, хоча, тоді споконвічній мрії українців – створити міцну державу, бути господарями на своїй землі не вдалося реалізуватися, ця дата стала символом консолідації нашого народу. 21 січня 1990 року «Живий ланцюг» став одним із важливих кроків до відновлення Української держави. Люди взялися за руки, щоб продемонструвати Соборність України на шляху до Незалежності».
Як відзначив Михайло Головко, сьогодні ми маємо пам’ятати ціну Соборності, яку заплатили і продовжують платити українці.
«Схиляємо голови перед Героями минулого. Висловлюємо словами великої вдячності всім, хто став на захист територіальної цілісності та національних інтересів України у ХХІ столітті, – зауважив Михайло Головко. – 22 січня – особливий день для українського народу! Уже стало доброю традицією відзначати День Соборності символічним єднанням делегацій Тернопілля та Хмельниччини на кордоні областей, символізуючи таким чином об’єднання українських земель в одну державу, що було проголошено у Києві Актом злуки УНР та ЗУНР. Дякую усім, хто долучився до святкування Дня Соборності! Дякую, нашим Героям, які сьогодні захищають терени України! Дякую молоді, яка шанує традиції та пам’ять українського народу і сьогодні утворила прапор України на мосту через річку Збруч. Пам’ятаймо, в Соборності – наша сила! Слава Україні! Героям слава!».