Сотні тернополян на кілька годин поринули в атмосферу різдвяних свят

У неділю, 20 січня, в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї влаштували «Йорданські гостини».  На свято з колядками, щедрівками та вертепами, яке тут традиційно влаштовують кожного року, зібралося чимало людей.

Розпочався захід у фойє, тут можна було послухати про різдвяні традиції українського народу, зокрема Тернопільщини, а також взяти участь у майстер-класах. За допомогою майстринь тернополяни мали нагоду навчитися робити паперові витинанки та ляльки-мотанки. Наші пращури мотали лялечок не лише для розваги, але й як оберіг. Згодом ця традиція забулася, проте зараз такі ляльки стають все популярнішими.

Також для відвідувачів музею проводили екскурсії в експозиціях, в одній з яких представлено виставку різдвяних шопок, найстарішій з яких понад 200 років.

«Найстаріша шопка Тернопільщини, яка створена на початку 19 століття, виготовлена з дерева у стилі пізнього бароко з елементами класицизму. Вона також складається з двох ярусів. Нажаль ні точного місця її виготовлення ні автора невідомо», – розповідають у краєзнавчому музеї.

На «Йорданські гостини» працівники музею підготувати також власний вертеп. Бажаючих подивитися на який було стільки, що музейникам доводилося показувати його кілька разів.

За словами заступника директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею з питань розвитку та комунікації Володимира Бобка, такі заходи дають можливість згадати давні традиції, яким споконвіків слідували наші предки.

«Завітавши на наше свято у краєзнавчому музеї тернополяни змогли не лише подивитись на головні атрибути різдвяних свят але й повністю поринути в атмосферу Різдва, дізнатися щось нове та дечому навчитися.

Тематичні святкові заходи стали доброю традицією нашого музею і ми раді, що з кожним разом можемо зацікавити більше відвідувачів, адже ми маємо що показати та чого навчити».

Post Author: Diana

Один коментар до “Сотні тернополян на кілька годин поринули в атмосферу різдвяних свят

  • Стефан

    (22.01.2019 - 22:29)

    Відео дуже пізнавальне, мені от цікаво, чи про кожен експонат музейники можуть отак десять хвилин розповідати чи то лише по святах?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *