облрада

Степан Барна: Кожен голова РДА та органів місцевого самоврядування нестиме відповідальність за наслідки негоди в області

Надзвичайно важливо бути готовим до будь-яких погіршень погодних умов в області, адже набагато легше оперативно спрацювати під час негоди, аніж потім ліквідовувати наслідки, які вона завдасть. Саме тому всі служби області повинні максимально зосередитись на цьому питанні у зимовий період 2017-2018 року. Про це зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час скайп-наради з приводу готовності до погіршення погодних умов в області, яка відбулася у вівторок, 19 грудня, за участі голів РДА та відповідних спецслужб.

Під час наради про підготовку у кожному з напрямків доповіли начальник Тернопільського обласного центру з Гідрометеорології Степан Софінський, начальник Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Віктор Маслей, головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго» Степан Бартків, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Володимир Хемій, начальник безпеки дорожнього руху області Андрій Петрук, начальник Управління Укртрансбезпеки в області Ігор Табака. Також про роботу, яка проведена з метою уникнення складних ситуацій під час погрішення погодних умов, доповіли голови райдержадміністрацій.

«Кожен голова районної адміністрації, за підсумками нашої скайп-наради, повинен провести детальний аналіз ситуації, яка може виникнути на території області у зв’язку із погіршенням погодних умов, – звернувся очільник Тернопільщини Степан Барна до присутніх на нараді. – Вам нададуть положення про спеціалізовані служби цивільного захисту, алгоритм взаємодії державного агентства автомобільних доріг та державної служби надзвичайних ситуацій у Тернопільській області під час виконання спільних заходів протидії ускладнення дорожнього руху в зимовий період 2017-2018 року. Всі дії служб мають бути узгоджені відповідно до цього алгоритму».

Водночас, голова ОДА наголосив, що Тернопільська область – це майже 5 тис. км доріг, з яких 1 600 км – дороги державного значення і 3 400 км – дороги місцевого значення. Тому спеціалізованим службам доручено провести максимальну мобілізацію усіх технічних засобів, наявних на території області.

«Прошу звернути увагу на ключові проблемні моменти, особливо в таких адміністративних районах як Бучач, село Хмелівка Требовлянського району, Бережани та об’їзна міста, Кременець та об’їзна міста, Збараж, в районі села Чернихівці, Тернопіль та об’їзна міста на можливість ускладнення просування транспортних засобів», – зауважив Степан Барна.

Також під час скайп-наради голова ОДА дав спеціальні доручення усім відповідальним службам. Зокрема, службам цивільного захисту забезпечити розташування відповідних технічних засобів, котрі можуть дати оперативну обстановку на випадок ускладнення погодних умов та контролювати можливість просування, блокування і деблокування транспортних засобів у вищезазначених проблемних районах.

ДП «Тернопільський облавтодор» повинне перевірити готовність техніки та організувати роботу під час складних погодних умов. Спільно з патрульною поліцією провести ревізію наявних технічних засобів у підприємствах Авакс- Проф, Техно-Буд-Центр, а також провести перевірку наявних засобів в облавтодорі.

Органам виконавчої влади та місцевого самоврядування – скласти реєстр техніки, яку зможуть залучати до розчистки доріг; зробити аналіз наявних засобів в підрозділах Тернопільського облавтодору та подбати про волонтерів, котрі можуть потенційно долучатися до ліквідації наслідків стихії. Окремо предметом уваги має бути робота національної поліції області, особливо в місцях скупчення великогабаритної техніки. Також слід залучити максимально кваліфікованих працівників для того, щоб деблокувати затори.

Окреме доручення від голови ОДА отримало управління охорони здоров’я. У всіх лікувальних закладах області, амбулаторіях, особливо в місцях потенційних загроз, повинні відкрити цілодобові пункти обігріву та облаштувати палати для перебування потребуючих.

Управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації з органами місцевого самоврядування мають відпрацювати питання діяльності оперативних груп щодо можливості ліквідації потенційних аварій на котельнях, а також водопроводах, газопроводах області, які можуть виникнути через ускладнення погодних умов.

«Станом на сьогодні, уточнено перелік сил та засобів, котрі можуть бути задіяні до ліквідації можливих наслідків стихії. У межах Тернопільської області планується залучити 2 267 осіб та 473 одиниці техніки. Відповідно, доручення патрульній поліції – здійснити перевірку технічних засобів на предмет їхньої придатності до ліквідації наслідків потенційних стихійних явищ. До процесу ліквідації також можна буде залучити понад 100 одиниць снігорозчисної техніки, 43 грейдери, 14 бульдозерів, 39 пересувних електростанцій та техніку, яка може використовуватися як тягачі – 43 одиниці. Крім того, є 5 пунктів обігріву на базі транспортних засобів державної служби надзвичайних ситуацій і не менше 23 пунктів обігріву, палаток в місцях можливого потенційного блокування дороги внаслідок заметів», – уточнив Степан Барна.

 

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana