«Страшне, прекрасне та потворне в Чорнобилі»: у ТНПУ відбулась презентація книжки

Авторки Олена Паренюк та Катерина Шаванова розповіли про історію написання книжки, про важливість навчатися та любити свою професію, про різноманітні радіаційні дослідження, про ентуазіазм працівників Інституту проблем безпеки АЕС та про можливості закордонної співпраці завдяки знанням іноземних мов.

Спілкування під час презентації книжки побудувати у форматі діалогу, аби кожен отримав бажане від зустрічі. Адже попри професійну зайнятість та зовнішні фактори теперішньої ситуації в країні, організаторам вдалось запросили учених задля обміну досвідом.

На фото Олена Паренюк і Катерина Шаванова

Олена Паренюк – радіобіологиня, кандидатка біологічних наук.

Катерина Шаванова – кандидатка біологічних наук з генетики.

Об’єднує жінок любов до наукових досліджень та популяризація науки, що відобразили у книжці «Страшне, прекрасне та потворне в Чорнобилі».

На зустрічі серед присутніх були не лише студенти хіміко-біологічного факультету, а й фізико-математичного, мистецтв і факультету філології і журналістики. Здавалося б, що спеціалізація одна, але авторки своїми історіями зламали у головах кожного стереотипи про страшний Чорнобиль.

Студенти та викладачі під час презентації

Саме у зоні відчуження є Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, який являється найбільшим природним заповідником України.

«Прекрасне у Чорнобилі – це тиша та красива природа довкола. Страшне – комарі та кліщі, тому одяг навіть у спеку має бути обов’язково спеціальний та закривати всі ділянки тіла. Потворним залишається незмінний ворог – росіяни, які не дають жити спокійно нікому», – розповідає Катерина Шаванова.

Олена Паренюк повністю погоджується з колегою та додає, що у Чорнобилі прекрасні працюють люди, бо всі вони – невипадкові та кожен вкладає частинку себе у розвиток Чорнобильської АЕС, як би дивно це не звучало.

«Туристам, які приїжджали на екскурсії завжди наголошую, що правила, прописані спеціально для цієї зони, потрібно дотримуватися та виконувати, аби не наражувати себе на небезпеку», – додає авторка.

Автографи від авторок

Також науковиці поділились, що працюють над написанням другого розділу книгу та паралельно готують книгу для дітей. Та додали, що сьогодні найстрашнішим на Чорнибильській АЕС являється не радіація, а саме замінування територій.

Підготувала Христина Надала

Поширити:

Опубліковано: Любов Сонячна

Джерело: Тернопільська газета