Святійший Патріарх Філарет відвідав Тернопіль

Десятки прихожан та органи місцевої влади вчора, 12 жовтня, зібралися, аби привітати Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Він відвідав будівництво кафедрального собору свв. Костянтина та Єлени у Тернополі, відправив молебень за будівничих та звістив людям про епохальну подію.

«Ми засвідчили перед Богом, що достойні мати свою незалежну державу, а отже й незалежну церкву і тому Вселенський Патріарх на своєму Синоді прийняв рішення про надання українській церкві статусу Автокефалії. Тепер наше завдання об’єднатися в одну українську православну церкву, а ті, які не хочуть належати до української церкви, повинні називатися російською церквою в Україні»,- зазначає Патріарх.

 Святійший також розповів, що відтепер богослужіння у православних церквах відправлятимуться лише українською мовою і наші священики та архієреї теж  є канонічними.

«Ми прийшли, щоб почути від Святійшого, що тепер українська церква незалежна. Нехай дарує Бог йому многая літ! Ми молимося за нього щодня і сьогодні щасливі, бо отримали його благословення»,- каже вірянка Людмила.

Після молебня, Патріарх Філарет оцінив вже зроблену у храмі роботу, а головний архітектор розповів Святійшому про терміни завершення будівництва і зазначив, що особливістю храму буде відсутність колон та одинадцятиметровий іконостас, який свідчить про відповідність візантійському стилю.

На Тернопільщині Святійший перебуватиме два дні і вже сьогодні, 13 жовтня, завершить освячення новозбудованого храму Київського Патріархату в селі Куликів поблизу Почаєва. Також усіх прихожан запрошують до Києва, щоб разом з Патріархом Філаретом відсвяткувати річницю створення УПА та вшанувати пам’ять загиблих героїв.

Христина Вояк

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *