«Символи державності України» у тернопільському музеї

З нагоди 30-ої річниці Незалежності України у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї презентували виставку «Символи державності України».

Відвідувачі музею мають змогу ознайомитися з історичними моментами затвердження української державної символіки.

«Після проголошення Незалежності в Україні розпочалися державотворчі процеси, зокрема, утвердження атрибутів державності, без яких не існує суверенної держави. Згідно зі ст. 20 Конституції України державними символами є: Державний прапор України, Державний герб України, Державний гімн України. Кожний з цих символів має свою давню і цікаву історію», — зазначають у музеї.

Доповнюють виставку друковані матеріали про здобутки у процесі державотворення за періоди президенства М. Грушевського, Л. Кравчука, Л. Кучми (підбірка плакатів перших президентів з їхніми фотографіями, біографічними довідками та цитатами).

«Велику увагу привертають декоративна тарілка з гербом (автор — С. Сембрат), Конституція України, булава, тематичні листівки із зображенням народних українських символів, розміщених на фоні синьо-жовтого прапора», — наголошують організатори виставки.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *