Тернопільщина: обшуки в обласних адміністрації та раді, затримання та підозри

Днями у Тернополі відбулася низка подій, котрі обговорює вся Україна. 26 червня в обласний центр, а саме на вулицю Грушевського, 8, де, як ми знаємо, розташована будівля Тернопільської обласної ради, завітало НАБУ.

Як стало відомо згодом, НАБУ і САП затримали голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка та двох заступників голови Тернопільської обласної військової адміністрації Ігоря Дем’янчука та Ігоря Гайдука на нібито одержанні неправомірної вигоди.

«За даними слідства, затримані вимагали майже 1,8 млн грн у власника підприємства за підписання актів виконаних робіт з будівництва та ремонту інфраструктурних об’єктів комунальним підприємством Тернопільської обласної ради. Також за ці кошти вони обіцяли погасити борг Тернопільської ОВА перед цим ТОВ за роботи, які вже виконані та прийняті в 2022 році. Сума неправомірної вигоди становила 5-10% «відкату» за повернення заборгованості за виконані роботи. Незважаючи на те, що підприємець займався волонтерською діяльністю та допомагав армії, можновладці все одно вимагали виплатити хабар», – йдеться в офіційному коментарі на сайті НАБУ.

Детективи додали, що після передачі третього траншу у розмірі понад 600 тис. грн голову Тернопільської обласної ради та двох заступників голови Тернопільської обласної військової адміністрації затримали «на гарячому». Вирішується питання про повідомлення про підозру. Попередня кваліфікація – ч. 4 ст. 368 КК України (підкуп особи, яка надає публічні послуги).

Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від 4 до 8 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Мовляв, розслідування цих фактів НАБУ і САП розпочали за заявою громадянина, у якого затримані вимагали кошти.

За кілька годин сума хабара змінилася

Якщо зранку 26 червня йшлося про 1,8 мільйона гривень, які нібито вимагали чиновники, то вже ввечері НАБУ оприлюднила нову інформацію. Мовляв, посадовці за підписання комунальним підприємством Тернопільської обласної ради актів виконаних робіт з будівництва та ремонту інфраструктурних об’єктів вимагали в підприємця вже 2,4 мільйона гривень. Як доказ, надали відео- та аудіозаписи розмов, де чиновники домовляються про виплати.

У відео, яке оприлюднило НАБУ, є розмови про “договорняки” та “відкати” на ремонті доріг місцевого значення та інших об’єктах інфраструктури.

 

«Ми планували 28 червня сесію і тут візит правоохоронців», – Олег Сиротюк

Після  затримання голови Тернопільської обласної ради та двох колишніх заступників голови Тернопільської ОВА, журналісти телеканалу «Суспільне» поцікавилися, хто ж тепер виконуватиме обов’язки голови обласної ради.

Телефон голови облради Михайла Головка був поза зоною досяжності. Перший заступник голови обласної ради Володимир Болєщук не взяв слухавку. За словами керуючого справами виконавчого апарату облради Олега Сиротюка, Володимир Болєщук перебуває на лікарняному.

Ситуацію з обшуками чиновник прокоментував так:

“Ми бачимо, що в переддень сесії відбувся візит правоохоронців. Не скажу, що робота заблокована, але, звичайно, в певний період часу довелося готувати відповідні документи на їхні запити. Витребувано частину документів. Ми готуємо відповіді, аналізуємо ситуацію. Дуже б не хотілося, щоб, як це було при попередніх владах, правоохоронна система переслідувала політиків і державних діячів за їхню принципову позицію. Я не знаю, чи відкрию вам секрет, але одним із перших на сесію виносилося рішення про передачу Почаївської лаври територіальній громаді Тернопільської області. Ми, звичайно, не можемо повною мірою надати якийсь коментар, але коли буде обвинувачення, коли буде перше судове засідання, коли буде щось представлено, тоді ми зможемо щось прокоментувати”, – зазначив Олег Сиротюк.

 «Розраховуємо на об‘єктивне і неупереджене розслідування»

Тим часом пресслужба ВО «Свобода» відреагувала на затримання Михайла Головка так:

«…Всеукраїнське об’єднання «Свобода» нетерпиме до корупції в жодному її прояві. Однак ми вже неодноразово мали негативний досвід, коли в часи усіх минулих влад отримували політичні утиски та фейкові кримінальні провадження за свою державницьку позицію. Тому сьогодні розраховуємо на об‘єктивне і неупереджене розслідування цієї справи з боку правоохоронних органів.

Разом з тим, вважаємо за необхідне повідомити, що останнім часом Михайло Головко отримував багато погроз з боку агресивних активістів московського патріархату через свою активну позицію щодо заборони діяльності московського патріархату в Україні і передачі Почаївської лаври з рук московського патріархату на баланс Тернопільської територіальної громади. Головкові надходили наполегливі «рекомендації» від окремих можновладців з вимогами не виносити цих питань на публічне обговорення та сесію Тернопільської обласної ради.

Відтак сподіваємося, що патріотична і принципова позиція Михайла Головка не стане підставою для політичної розправи над ним».

 Неприкриті зловтішання УПЦ

 До слова, інформацію про затримання голови облради відразу ж оприлюднили ЗМІ московського патріархату.  Останні неприкрито зловтішаються та не стримують радості через затримання того, хто так «завзято виганяв монахів з Почаївської лаври».

«26 червня 2023 року НАБУ затримала голову Тернопільської облради Михайла Головка, який обіцяв вигнати монахів зі Свято-Успенської Почаївської лаври та передати її «українській церкві». Про затримання повідомили в пресслужбі НАБУ», –  передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У московського патріархату, як відомо, «свої рахунки» з Михайлом Головком, адже він неодноразово ініціював перевірки Почаївської лаври.

«Декількома днями раніше голова Тернопільської облради вимагав від Кабміну та Мінкульту розірвати договір із Почаївською лаврою та віддати її місцевій владі, заявляючи, що тоді він знайде спосіб «вигнати» з неї УПЦ», – пише Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Також повідомляється, що два місяці тому Михайло Головко у складі робочої групи, яку сам створив, як повідомляють ЗМІ, особисто вивчав «правомірність використання комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври».

Наприкінці зазначимо важливе  застереження, яке оприлюднило НАБУ: «Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду».

Далі буде…

Поширити:

Post Author: Diana