освіта

«Тернопільщина пишається своїм видатним земляком», – Михайло Тимошик

У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, приурочена до 150-річчя від дня народження Володимира Гнатюка.

У заході взяв участь депутат Тернопільської обласної ради, член постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства, краєзнавець Михайло Тимошик.

Михайло Морозенкович  від імені голови Тернопільської обласної ради та всього депутатського корпусу привітав учасників конференції та наголосив, що Тернопільщина славиться своїми видатними особистостями, які впродовж років розвивали і зміцнювали освіту та культуру області й України загалом.

«Цими днями ми відзначаємо 150 років від дня народження етнографа, фольклориста, мовознавця, літературознавця, мистецтвознавця, перекладача та громадського діяча Володимира Гнатюка. Вчений залишив після себе велику спадщину, а його вклад у культуру та освіту є неоціненним. Ми пишаємося тим, що ім’я Володимира Гнатюка присвоєно Тернопільському національному педагогічному університету, і переконані, що навчальний заклад гідно зберігає, популяризує та примножує науковий та творчий доробок нашого відомого земляка», – зазначив Михайло Тимошик.

Також краєзнавець нагадав, що у селі Велеснів на Монастирищини з 1969 року діє обласний комунальний етнографічно-меморіальний музей Володимира Гнатюка. У фондах якого понад 7 тисяч експонатів, серед яких особисті речі, світлини, книги, збірки, написані від руки академіка.

«Тернопільщина пишається своїм видатним земляком, про якого говорить весь світ. Тож, запрошую всіх, відвідати музей присвячений Володимиру Гнатюку та більш детальніше ознайомитися з життям і творчістю видатного науковця», – додав Михайло Морозенкович.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *