У п’ятницю, 22 грудня, відбулася сесія Тернопільської обласної ради. Одним із найважливіших питань на пленарному засіданні, було питання про обласний бюджет на 2018 рік. Без обговорення за проект бюджету, який сформовано з урахуванням Бюджетного та Податкового кодексів України та інших законодавчих актів із врахуванням децентралізації та поліпшення умов ведення бізнесу, проголосували 50 депутатів із 55 зареєстрованих.
Документом передбачено, що доходи області складають 6 млрд 21млн 893 тис. грн, видатки – 6 млрд 20 млн 585 тис грн.
Згідно з ухваленим документом, обсяг доходів загального фонду бюджету складе 5,569 млрд грн, спеціального фонду бюджету – 452,932 млн грн.
Обсяг видатків загального фонду бюджету затверджено у сумі 5,54 млрд грн, спеціального фонду бюджету – 480 млн грн. Профіцит загального фонду обласного бюджету затверджено в розмірі 32,968 млн грн, напрямком використання якого визначено передачу коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку.
Дефіцит спеціального фонду обласного бюджету у сумі 12,24 млн грн передбачено покрити від надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку. Наступного року від Фонду регіонального розвитку Тернопільщина отримає 194 млн грн і не менше 100 млн грн субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Завдяки народним депутатам від Тернопільщини, область отримає ще 100 млн грн. Субвенція на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах передбачається у розмірі 315 млн грн.
Також мають зрости медична та освітня субвенції. Додатково профінансується й сільське господарство.
Очікується і підвищення розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.
За словами депутата Тернопільської обласної ради від партії «Громадський рух «Народний контроль» Володимира Болєщука, який є членом постійної комісії з питань бюджету, цифри в документі будуть змінюватися, адже, до прикладу, кошти на дороги , на капітальні ремонти будуть ділитися пізніше, коли буде зазначено перелік об’єктів. Та однією із найбільш важливих та проблемних галузей області, за словами депутата, є медична галузь.
«Минулого року нам обіцяли, що проблем з медициною не повинно бути, державну медичну субвенцію було отримано повністю. Проте враховуючи те, що медична реформа не проведена в повному обсязі, зокрема не проведена ні оптимізація, ні реорганізація, то на сесії додатково зверталися до держави і держава додатково виділяла 65 мільйонів гривень , щоб закрити заборгованість по заробітній платі медичних працівників. Тобто це показує неефективне управління медичною галуззю на Тернопільщині».
Пан Володимир наголошує, що немає чіткої комплексної програми розвитку медичної мережі: «Процес децентралізації пішов, громади утворилися, взяли на себе якісь певні зобов’язання, забрали лікарні, а тепер не можуть їх утримувати. Тут має бути комплексний підхід».
На думку Володимира Болєщука, питання медицини, це питання номер один, адже це життя і здоров’я людини. «Ми бачимо який зараз світ, економічна ситуація є важкою , тому ми маємо зробити все, щоб медицина для людей стала доступною. Ми надіємось на те, що все ж таки запрацює нова реформа, нова система , що пацієнт буде вибирати і медика і лікарню, де він буде лікуватися. Одразу це результату не дасть , але в майбутньому, я вірю в те, що люди будуть ходити до кращих лікарів, будуть лікуватися в кращих установах. Адже найголовніше, це надання якісних послуг пацієнтам».