облрада

Тернопільська обласна рада прийняла звернення до керівництва держави щодо захисту білорусько-українського кордону

У Тернополі днями відбулася позачергова сесія обласної ради. На розгляд депутатського корпусу було винесено лише одне питання «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О., Прем‘єр-міністра України Шмигаля Д.А., обласних рад України щодо захисту білорусько-українського кордону».

Розглянувши пропозицію Михайла Головка, враховуючи рекомендації постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань законності, запобігання корупції, регламенту, депутатської діяльності та здійснення демократичного цивільного контролю за сектором безпеки, оборони і правоохоронними органами, керуючись частиною другою статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тернопільська обласна рада одноголосно ухвалила рішення «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О., Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А., обласних рад України щодо захисту білорусько-українського кордону».

Текст звернення:

Штучна міграційна криза на польсько-білоруському кордоні яскраво розкриває суть нових форм і методів міжнародних зовнішньополітичних стратегій та розвитку воєн нового типу, також відомих як гібридні.

Створення і забезпечення безперешкодного потоку нелегальних мігрантів та їх концентрація на окремих, найменш захищених ділянках кордону – це стратегія, яку реалізовують окремі держави заради досягнення політичних та воєнних цілей. Декілька років тому ця стратегія вже була опрацьована навколо берегів Італії та Греції (південний фланг НАТО), коли внаслідок загострення бойових дій у Сирії з боку РФ мільйони біженців ринули до ЄС (у результаті на внутрішніх кордонах ЄС довелося відновити контроль та ввести розподіл мігрантів та біженців по країнах-членах ЄС). Тепер вона активно застосовується щодо Східного флангу (Польща, Литва).

Повномасштабне застосування міграційної зброї стало можливим внаслідок панування згубної для Європи ліво-ліберальної ідеології, яка насаджує мультикультуралізм і поборює національну ідентичність.

З часів минулої міграційної кризи 2015 року, де також чітко прослідковувався вплив Путіна, ми спостерігаємо дедалі більший розділ у країнах ЄС, з якого вже вийшла Великобританія, а зараз євроскептичні настрої дедалі більшають у Польщі, що замість підтримки у гібридній війні отримує моральний удар у спину зі сторони численних німецьких політиків.

Міграційна зброя гібридної війни, яку через Лукашенка застосовує Путін, має розхитати європейські країни зсередини та підірвати європейську єдність – знищити Європу як геополітичного гравця.

Путін прагне спонукати ЄС сісти за стіл переговорів з Росією щодо важливих для себе питань: прискорення запуску «Північного потоку-2», розміщення у Європі біженців, зокрема, з гарячих точок Близького Сходу, зменшення санкцій проти Росії, визнання належності Росії окупованого Криму, легалізацію терористичних угруповань «ДНР» та «ЛНР» на окупованій частині українського Донбасу.

Крім того, кремлівський диктатор намагається покарати Польщу за тверду позицію проти «Північного потоку-2» та послідовний захист традиційних європейських цінностей. Це удар на випередження щодо зростаючого польського лідерства: регіонального, воєнно-політично, загальноєвропейського, морального.

Ситуація надзвичайно серйозна і небезпечна. Для України – насамперед.

Використовуючи теперішні події на польсько-білоруському кордоні як відволікаючий маневр, головний удар Путін спрямує по Україні, на кордонах з якою вже концентрує свої війська.

І мігранти з території Білорусі можуть стати інструментом московської окупації з півночі, як так звані «зелені чоловічки» у 2014 році в Криму. Після відсічі з боку поляків, збільшення кількості нелегальних мігрантів, за допомогою режиму Лукашенка «спеціально навчені люди» – «іхтамнєти 2.0» спрямують цей потік мігрантів на Україну. Тисяча кілометрів незахищеного українсько-білоруського кордону, 12 пропускних пунктів, які можуть стати місцями вторгнення, – ідеальна ситуація для прориву. А вже на їхніх плечах будуть заходити російські війська.

У зв’язку з цим загрозливими є заяви деяких європейських політиків, які на догоду Путіну закликають спрямувати потік мігрантів з Білорусі в Україну. Це не вперше, коли провідні держави Європи, висловлюючи «глибоке занепокоєння», торгують інтересами України. Зрештою, приклад Афганістану має навчити нас, що покладатися потрібно на власні сили, щоб не бути заскоченими поспішною втечею європейських «партнерів».

Також неприйнятними є наміри центральної влади виділити понад півмільярда гривень на створення в Україні таборів для афганських біженців. Це не лише ще більше загострить і так напружену криміногенну ситуацію, але є вкрай несправедливо щодо майже півтора мільйона переселенців, тобто українських біженців з Автономної Республіки Крим, Донбасу та Луганська. Бо в першу чергу українська влада має дбати про наших українських громадян, обпечених війною!

Пора брати приклад з країн, що визнають перевагу національного законодавства та відповідно національних інтересів над міжнародними. Саме – такий тверезий державницький підхід попри численні промігрантські демонстрації у Варшаві та тиск євробюрократів зупинив проникнення мігрантів до Польщі. Суверенітет не може бути предметом торгів, незалежно від того, кому нам будуть пропонувати делегувати частину своєї самостійності. Наш Уряд і Президент зобов’язані відстоювати незалежність України на всіх напрямах.

Слід пам’ятати, що гібридна війна ведеться на найрізноманітніших напрямах, які можуть вплинути на суспільство, яке стало мішенню атаки. Ми маємо розуміти, що захист кордонів має спиратися на надійний тил. Україні потрібна багаторівнева система національної безпеки, що буде поєднувати в собі: економічну, інформаційну та військову складову.

Враховуючи викладене, з метою захисту національних інтересів України та безпеки громадян ми, депутати Тернопільської обласної ради:5

  1. Звертаємося до Президента України Зеленського В.О.:

1.1. У разі необхідності оголосити надзвичайний стан у прилеглих до білорусько-українського кордону районах.

1.2. Ініціювати консультації в межах «Люблінського трикутника», який створювався як інструмент протидії гібридним загрозам, ґрунтовно наповнити його діяльність безпековим компонентом («Люблінський щит»).

1.3. Розпочати навчання Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України та сил територіальної оборони Збройних Сил України поблизу білоруського кордону.

  1. Вимагаємо від Верховної Ради України:

2.1. Скликати позачергове засідання Верховної Ради України з питання навколо ситуації, що склалась на польсько-білоруському кордоні.

2.2. Ухвалити закон про мораторій на розміщення в Україні таборів іноземних біженців до закінчення російсько-української війни, повернення до складу України Криму і Донбасу та мільйонів вимушено переселених від окупації осіб.

2.3. Ухвалити Постанову Верховної Ради України «Про Концепцію створення обороноздатної Української держави та суспільства», що передбачає в тому числі організацію оборони країни зашвейцарською моделлю.

  1. Закликаємо Кабінет Міністрів України:7

3.1. Негайно подати до Верховної Ради України законопроект щодо внесення змін до Державного бюджету України, передбачивши кошти на початок спорудження фортифікаційних укріплень по всій ділянці кордону з Білоруссю, Росією та окупованими Росією територіями України і Молдови.

3.2. Забезпечити в повному обсязі фінансування створення дієвих сил територіальної оборони Збройних Сил України в прикордонних регіонах.

3.3. 550 мільйонів гривень, які мали бути виділені на утримання афганських громадян, спрямувати на допомогу сім’ям загиблих на фронтах московсько-української війни, ветеранам цієї війни та сім’ям внутрішньо переміщених осіб із окремих районів Луганської, Донецької областей та Криму.

Не можна гаяти часу, інакше завтра вже може бути запізно!

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *