облрада

Тернопільські депутати підтримали звернення націоналістів

Зранку, 5 липня, перед початком позачергового засідання сесії Тернопільської обласної ради, під стінами ОДА було людно. Активісти “Правого сектору”, ВО “Свобода” та “Національного корпусу” вимагали від депутатів винести на розгляд сесії та прийняти звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо негайного підписання Закону України “Про амністію у 2016 році”, та вжити невідкладних заходів щодо захисту національних інтересів держави та соціальних прав громадян. 

Також в офіційному зверненні, яке було вручено представникам органів державної влади на сесії Тернопільської обласної ради, були прописані вимоги, зазначені у “Національному маніфесті”. Вони стосуються націоналізації російського капіталу в Україні, припинення постійного зростання тарифів з оплати комунальних послуг та продовження чинного мораторію на продаж землі до врегулювання економічної й соціально-політичної ситуації в країні.

«Президент України досі не підписав Закон України «Про амністію у 2016 році», внаслідок прийняття якого від кримінальної відповідальності звільняється частина ув’язнених учасників російсько-української війни. Таке зволікання П. Порошенка пов’язують з тим, що відповідно до таємного протоколу до Мінських домовленостей, амністія захисникам України можлива лише разом із амністією сепаратистів та терористів.

Окрім цього, відповідно до Меморандуму про співпрацю з Міжнародним валютним фондом, керівництво держави зобов’язалося скоротити витрати на субсидії з оплати комунальних послуг, а також найближчим часом прийняти Закон, відповідно до якого в Україні буде скасовано діючий мораторій та запроваджено ринок сільськогосподарської землі.

Однак, дані зобов’язання не враховують інтересів українського народу. Постійне зростання тарифів з оплати комунальних послуг разом з скороченням субсидій з їх оплати створюють надважкі умови для життя більшої частини українців.

Також, запровадження ринку землі в Україні створює загрозу її втрати. Високий показник якості землі зацікавить іноземні аграрні холдинги, з якими не здатні конкурувати українські підприємства. А відсутність умов та регуляторів для ринку землі дозволить розпродати її за ціною, яка в рази буде нижчою реальної вартості. Таким чином, керівництво держави отримає короткострокове збільшення доходної частини державного бюджету за рахунок інтересів України та українців та втрати основного національного багатства.

В той же час, в економіці присутня значна частка капіталу держави-агресора – Російської Федерації. Особливо значний відсоток такого капіталу знаходиться у банківській сфері. В умовах ведення війни, окупації Кримського півострову, частини Донецької та Луганської областей, привласнення майна українських громадян та держави, а також інших збитків, завданих Російською Федерацією, цілком справедливим та симетричним кроком була б націоналізація капіталу держави-агресора. Вилучені кошти повинні бути спрямовані на збільшення доходної частини Державного бюджету замість постійного зростання тарифів з оплати комунальних послуг та запровадження вільного ринку землі»,- йдеться у зверненні.

Рішуче налаштовані мітингувальники, терпляче чекали розгляду даного питання. Деякі депутати навіть обурювалися, що таким чином, на них йде тиск, з боку патріотів. У результаті все обійшлося без відвертого протистояння, оскільки дане звернення підтримали 39 голосами.

Нагадаємо, нещодавно під час прийняття такого ж рішення у Львові, відбулися масові сутички. Націоналісти побачивши, що депутати не поспішають голосувати «за», вирішили їх «переконати», що їм, в кінцевому результаті, таки вдалося зробити.

Поширити:

Post Author: Diana