міськрада

Тернопільські депутати просять керівництво держави відновити повноваження органів місцевого самоврядування з контролю за додержанням законодавства про працю

Верховною Радою України 4 березня 2021 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання» №1320, нормами якого позбавлено органи місцевого самоврядування права здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю.

З цієї причини депутати Тернопільської міської ради звертаються до Володимира Зеленського з проханням подати Парламенту Президентський законопроект з ініціативою відновити право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю.

«Контроль за додержанням законодавства про працю був одним із небагатьох ефективних механізмів збільшувати доходи місцевих бюджетів через збільшення кількості легальних працівників, які сплачують податок на доходи фізичних осіб до нашого бюджету, – пояснив міський голова Сергій Надал. –  А цим законом позбавлено нас повноважень з контролю за додержанням законодавства про працю, що, в свою чергу, зменшить доходи нашого бюджету, призведе до зростання тіньової зайнятості та неотримання найманими працівниками державних соціальних гарантій».

Текст звернення додаєтсья:

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

Прем’єр-Міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

 

Тернопільська міська територіальна громада негативно сприйняла прийняття Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання» № 1320 від 04.03.2021. Норми підписаного Закону позбавили нашу територіальну громаду права здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю. Тобто, у нас на сьогодні відсутня жодна ефективна законна можливість боротись з тіньовою зайнятістю та захищати працівників.

Більше того, контроль за додержанням законодавства про працю був одним з небагатьох ефективних механізмів збільшувати доходи місцевих бюджетів через збільшення кількості легальних працівників, які сплачують податок на доходи фізичних осіб до нашого бюджету.

Інспектори праці Тернопільської міської ради з 2018 року здійснюють контроль за додержанням законодавства про працю. За увесь час роботи досягнуто хороших показників не тільки у боротьбі з тінню, але й у захисті трудових гарантій працівників.

Завдяки системній щоденній роботі та проведеним контрольним заходам, в 2018 році суб’єктами господарювання м.Тернополя виплачено найманим працівникам 19950,0 тис.грн заборгованої заробітної плати, в 2019 році – 26245,5 тис.грн, в 2020 році – 31551,5 тис.грн.

Тільки за 2020 рік завдяки інспекційним відвідуванням та проведеній інформаційно-роз’яснювальній роботі, проведеній інспекторами праці Тернопільської міської ради, легалізовано 195 робочих місць, вжиті заходи щодо притягнення винних посадових осіб та СГД до відповідальності згідно чинного законодавства.

Позбавлення нас повноважень з контролю за додержанням законодавства про працю зменшить доходи нашого бюджету та призведе до неотримання найманими працівниками державних соціальних гарантій. Так, лише за перший квартал 2021 року, в тому числі у зв’язку з відсутністю з 1 січня контролю за додержанням законодавства про працю з боку органів місцевого самоврядування через заміну посвідчень, в нашій територіальній громаді кількість найманих працівників зменшилась на 2 тис.осіб, а заборгованість роботодавців по виплаті робітникам заробітної плати збільшилась на 10497,6 тис.грн.

Принагідно хочемо висловити Вам вдячність за ініціювання законопроекту № 5300, який уже прийнятий Парламентом і який передбачає державну підтримку застрахованих осіб, що втратили дохід через карантинні обмеження. В той же час, така державна підтримка буде надаватись тільки тим працівникам, за яких роботодавець сплатив єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Тобто, через те, що ми не можемо вплинути на роботодавця щодо сплати ним ЄСВ, робітник не отримає ініційовану Вами підтримку. На нашу думку, саме в цій частині ми, громади, могли б показати спільну з Вами роботу, основна мета якої єдина – зробити Україну кращою а громадян щасливішими.

Тому, просимо Вас, шановний Володимире Олександровичу, подати Парламенту Президентський законопроект з ініціативою відновити право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю.

Прийнято на п`ятій сесії Тернопільської міської ради 23 квітня 2021 року.

Міський голова Сергій НАДАЛ

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *