Тернопільські гуманітарні штаби прозвітували про роботу

Гуманітарні штаби Тернополя продовжують активну волонтерську діяльність з метою надання допомоги як внутрішньо переміщеним особам, так й військовослужбовцям.

«Понад 20 тисяч людей вибрали для себе місце проживання Тернопіль. Це люди, які офіційно зареєстровані в управлінні соціальної політики як внутрішньо переміщені особи. Сьогодні Тернопіль став гуманітарним хабом, куди приходять необхідні вантажі, які оперативно сортуються і надаються для потреб військових чи для допомоги внутрішньо переміщеним особам», –  зазначив Сергій Надал.

У місті при Тернопільській міській раді працює два волонтерських штаби. Так, 15 квітня про їхню роботу в умовах воєнного стану прозвітували керівники цих гуманітарних центрів.

Як проінформував співкерівник Гуманітарного штабу на базі «Центру науки Тернопіль» Михайло Сиротюк, загалом наше місто отримало близько 180-ти гуманітарних вантажів, а це – понад 500 тонн допомоги. Усі речі приймали та обліковували тернопільські волонтери та скеровували у ті області, де була найбільша потреба. Зокрема, вдалося здійснити понад 100 відправлень у 73 громади. Це – Чернігівщина, Сумщина (Конотоп, Суми), Миколаївщина, Харківщина, Запоріжжя, міста на Київщині.

Загалом до Гуманітарного штабу надійшло понад 5000 заявок про допомогу. З початку війни допомогу тут надали близько 660 організаціям, 56% з них – військові формування, 15% – громади, 28% – організації, що допомагають військовим.

В свою чергу керівник міського територіального центру соціального обслуговування населення Віталій Харкавий зазначив, що центр на разі забезпечує допомогою внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, волонтери забезпечили продуктовими наборами понад 7800 громадян. Окрім того, у центрі можна отримати засоби гігієни та одяг. Загалом, з початку війни штаб отримав близько 80 тонн допомоги.

Окрім того, команда Гуманітарного штабу розробила і презентувала відеоролик «Путівник для переселенця», який надає покрокову інструкцію внутрішньо переміщеним особам, де шукати допомогу у новому місті: як знайти прихисток, де зареєструватися і отримати необхідні речі для себе та домашніх улюбленців.

Поширити:

Post Author: Diana