Тернопільські лялькарі отримали престижну нагороду

Початок нового творчого року для тернопільських лялькарів розпочався з перемоги. Нещодавно у столиці відбувся ІІ Київський міжнародний фестиваль театрів ляльок «pUp.pet», у якому взяли участь близько двадцяти колективів з України, Грузії, Сербії, Польщі, Бразилії, Іспанії, Словенії, Ісландії, Естонії, Латвії, Хорватії, Китаю, Франції, Тунісу. Митці з різних куточків світу приготували для глядачів вистави на різні смаки та для різної вікової категорії.

Колектив Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки представив на фестивалі зворушливу виставу про мамине благословення «Василина» за мотивами народних казок. Це робота знаної майстрині, популярного режисера Оксани Дмитрієвої та художниці Наталі Денисової. Постановка пронизана народним духом, наповнена автентичними предметами побуту, які використовувалися понад сто років тому. Головні ляльки-персонажі зроблені у стилі мотанок, коників створені за старовинною гуцульською методикою, схожою до ліпки відомих усім сирних великодніх скакунів, ляльки-обереги виготовлені з сіна, очерету, та польових квітів. Декорації, ляльки, костюми акторів, музичний супровід, танці, народні обряди, тонка режисерська робота – усе це заворожує та переносить в світ української народної казки.Тернопільська «Василина» вразила не лише глядачів.

Журі фестивалю високо оцінило роботу Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки та присвоїло нагороду у номінації «Краща сценографія» за постановку «Василина».

Тернопільські лялькарі вперше відвідали Київський міжнародний фестиваль театрів ляльок «pUp.pet», і на чолі з художнім керівником заслуженим діячем мистецтв України Іваном Шелепом щиро дякують своїм колегам за теплий прийом, феєричні враження, приємні знайомства і сподіваються на подальшу співпрацю та дружбу.

Поширити:

Post Author: Diana